Dokáže zlato prekonať magických 1800 dolárov?

0
Česká národní banka začala nakupovat zlato – Očekává tato instituce brzký příchod krize?

Dokáže sa zlato dostať cez magickú hranicu 1 800 dolárov? Prečo je táto hranica magická a čo by to znamenalo pre ďalší vývoj? Povieme si v článku.

Prečo 1 800 USD?

Možno ste už aj v iných denníkoch čítali, že hranica 1 800 USD je pre zlato veľmi dôležitá. Prečo je to tak? Čo je na tejto hranici dôležité? Keď sa na grafe pozrieme hlbšie do minulosti tak zistíme, že práve na tejto hranici došlo k trojitému vrcholu v roku 2011 a 2012. Zlato sa pomaly, ale isto blíži k svojmu ATH. To by v tomto období nebolo nič prekvapivé, keďže zlato má v prvom rade slúžiť ako hedge proti klasickému systému.

Keď sa na vyššie uvedený graf pozrieme pozornejšie a pozrieme sa hlavne na posledné pohyby, tak si všimneme, že posledný rast je už celkom „našponovaný“. Rovnako pozornejšie oko by si mohlo na tomto grafe všimnúť tzv. cup and handle formáciu, kde by sme v tejto fáze mohli generovať práve pohyb handle. To by v našom prípade znamenalo menší pokles a potom prieraz cez hranicu 1 800 USD.

Momentálny graf

Aj na momentálnom grafe sa mi skôr zdá, že pomaly, ale isto dosahujeme vrchol. Z hľadiska budúcich dní a týždňov je pre mňa hladina 1 800 USD nateraz zamknutá a skôr by som očakával najskôr menší pokles a až následne prieraz cez túto hladinu.

Zlato má však jednu obrovskú výhodu. Ak náhodou príde druhá vlna pandémie, tak zlato bude mať obrovský potenciál na rast tak, ako to bolo v rokoch 2009 – 2011. Graf vyzerá taktiež zdravo. Aj na poslednom silnom poklese sme mohli vidieť, že zlato vymazalo celý pokles ako úplne prvé a išlo na nové maximum v svojom trende.

V tomto prípade by bolo naopak zaujímavé, ako by sa zlato chovalo, ak by sa situácia zlepšovala. Začali by investori viac riskovať a prelievať peniaze do akcií? Alebo vedia niečo, čo my, bežní smrteľníci nevieme, a preto ešte ostávajú v zlate? Za mňa aktuálne zlato jemne dole, ale potom už cez 1 800 USD.

Moje meno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám ponúkame spoločné členstvá – Trader2.0 + Trading11! Pozri TU

Okrem plateného obsahu na Trading11 máte v cene aj moje členstvo Trader2.0, v ktorom sa po novom nachádza: Predikcie na kryptomeny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince so zápalnou šnúrou, 100K challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a môj osobný prístup.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na