DOPORUČUJEME! MyEtherWallet – peněženka pro Ethereum, ERC-20 tokeny a Defi Dapps

zdroj:kryptomagazin.sk

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Pokud máte v plánu dělat něco na Ethereum blockchainu, pravděpodobně budete potřebovat peněženku, která je kompatibilní s touto technologií. Mezi nejpopulárnější a nejbezpečnější z peněženek podporujících Ethereum patří MyEtherWallet.

Před založením nové peněženky doporučujeme vyčistit cache a vymazat cookies v prohlížeči.

Vytvoření peněženky MyEtherWallet

1. Jděte na stránku MyEtherWallet.com a klikněte na “New wallet” (Nová peněženka).
2. Zadejte heslo, které si zapamatujete. Ještě jednou – HESLO, KTERÉ SI zapamatujete! V MyEtherWallet Vám ho nikdo nebude připomínat, ani přeposílat emailem!
3. Klepněte na “Create new wallet” (Vytvořit novou peněženku).

TIP: Vytvořte si v prohlížeči záložku, která směřuje na stránku MyEtherWallet. Nikdy tam nechoďte přes vyhledávač, nebo přes link v e-mailu! Podvodníci totiž s oblibou vytvářejí klony tohoto webu a lákají z lidí přihlašovací údaje.

Keystore soubor a Private key

4. Uložte si soubor “Keystore” do počítače klikem na “Download Keystore file (UTC / JSON)” a držte ho v bezpečí.
5. Klepněte na “I understand. Continue “(Rozumím. Další).mew2

6. Vytiskněte si svůj “Private key” (soukromý klíč) nebo si jej můžete zapsat na kus papíru nebo jej uložit na pevný disk nebo USB klíč. Neztratit! Nikomu ho nedávat, neukazovat a neposílat!

mew3

Odemknutí peněženky

7. V dalším kroku pokračujte podle pokynů na odemknutí peněženky. Můžete také kliknout na tlačítko “Send Ether & Tokens” a odemknout peněženku pomocí “Private key” (obrázek), nebo “Keystore” souboru. Po vložení “Private key” nebo načtení “Keystore” souboru, zadáte heslo a klikem na “Unlock” odemknete peněženku.

mew4

Adresa

8. Přejděte dolů a najděte svou adresu “Account address” (Adresa účtu). Je to dlouhý řetězec čísel a písmen. Toto je adresa, na kterou Vám bude přicházet ETH nebo ERC-20 tokeny. Chcete-li obdržet své tokeny zakoupené v ICO, budete muset tuto adresu zkopírovat a vložit ve svém dashboardu na stránkách společnosti, od níž jste token zakoupili (krok 9).

mew5

9. Přejděte do svého dashboardu na stránkách společnosti, u které jste tokeny zakoupili a zadejte svou adresu peněženky MyEtherWallet (adresu, kterou jste zkopírovali v kroku 8).

Nastavení tokenu ERC-20

10. Abyste své tokeny v MyEtherWallet viděli, musíte v ní nejprve token nastavit. Můžete to udělat na stejné stránce “Send Ether & Tokens”, na místě, kde se uvádí “Token Balances” (Zůstatek v Tokenech – pravý sloupec).

mew6

11. Klepněte na “Add custom token” (Přidat vlastní token) a zadejte následující údaje, které určitě najdete na stránkách společnosti, u které jste token zakoupili:
Contract address:
Token symbol:
Decimals:

mew7

12. Klikněte na “Save” (Uložit).

… a máte hotovo! Nyní už jen počkáte, dokud Vám společnost Vaše tokeny nepošle. Uvidíte je v pravém sloupci pod “Token Balances”.

Pozor!

Při přihlašování si vždy zkontrolujte, že jste na správné url adrese:  https://www.myetherwallet.com/

Co se může stát pokud si nedáte pozor, se dočtete ZDE.

Pokud své tokeny budete chtít poslat, ať už jako depozit na burzu, nebo do jiné peněženky, budete potřebovat mít na MyEtherWallet určitou částku v ETH na zaplacení transakčních poplatků, protože ty se ERC-20 tokenem hradit nedají.

Své transakce můžete sledovat na etherscan.io

Závěr

MyEtherWallet je napoprvé dost nepřehledná s nezvyklým ovládáním, ale určitě se rychle zorientujete. Odměnou Vám bude vysoká bezpečnost, kterou máte plně v rukou pouze Vy sami, a příjemná anonymita.

Sledujte novinky z kryptosvěta a navštivte náš Facebook. Neváhejte se také přihlásit k odběru notifikací. Instrukce získáte klepnutím na zvonek vlevo dole.