Elon Musk vymenil logo Twitteru za logo Dogecoinu – Cena okamžite narástla o 35 %

Share This Post

Je to len pár dní, čo právnici Elona Muska požiadali amerických sudcov o ukončenie hromadnej žaloby investorov Dogecoinu (DOGE) na 258 miliárd USD. To je trojnásobok odhadovaného poklesu trhovej hodnoty tokenu za 13 mesiacov pred podaním žaloby.

Vinia ho z manipulácie s trhom a úmyselného podvodu. Obhajcovia naopak označili Muskove príspevky na Twitteri za neškodné a často hlúpe. Ale rozhodne chýba dôkaz, že chcel niekoho podviesť.

Právnici asi dokážu presvedčiť súd, že hlášky ako „Dogecoin Rulz“ či „no highs, no lows, only Doge“ sú natoľko všeobecné, že nejde o manipuláciu. Čo ale výmena loga populárnej siete Twitter za logo tohto tokenu? To už je iný kaliber. Asi podľa očakávania cena vyletela počas pol hodiny o viac ako 30 %. Po dvoch hodinách začala zase pomaly klesať.

Cena DOGE sa väčšinou rýchlo vráti späť

Nie je to prvýkrát, čo sa takto Elon Musk hrá. Tieto spôsobené výkyvy ceny ale nemajú dlhé trvanie. Na konci januára napríklad potvrdil na Twitteri, že jeho výzva pre McDonald’s ohľadom akceptácie Dogecoinu stále trvá. Cena tokenu rýchlo vyrástla a do 24 hodín sa vrátila na takmer pôvodné hodnoty. Teraz tiež nikto netuší, ako dlho bude logo vymenené. Elon Musk túto akciu doplnil len MEME postom.

Screenshot tweetu Elona Muska vrátane vymeneného loga vľavo hore. Tradične tam býva modrý vtáčik (zdroj: Twitter).
Screenshot tweetu Elona Muska vrátane vymeneného loga vľavo hore. Tradične tam býva modrý vtáčik (zdroj: Twitter).

Záver

Elon Musk sa toho evidentne nebojí. Osobne si myslím, že jeho právni zástupcovia nebudú mať pokojnú noc. Ale veľa ľudí si na tom určite dokáže zarobiť nemalé peniaze. A cena Dogecoinu sa tak aspoň nakrátko vrátila na úroveň, kde bola naposledy koncom minulého roka. Možno sa tam čoskoro dostane aj bežným spôsobom.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...