Ethereum ETF potvrzeno?

Share This Post

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu Etherea (ETF) ve Spojených státech dne 23. května bylo ETF globálního investičního manažera VanEck uvedeno na seznam Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC) pod tickerem „ETHV.“

DTCC je americký poskytovatel finanční infrastruktury na trhu, který nabízí služby vyúčtování, uskutečňování a hlášení transakcí hráčům na finančním trhu. Uvedení na DTCC je považováno za klíčový krok před konečným schválením od americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Neaktivní ETF

ETF VanEck je v současné době označen jako neaktivní na webových stránkách DTCC, což znamená, že nemůže být zpracován, dokud nedostane potřebná regulační schválení. VanEck však není prvním ETF uvedeným na seznamu DTCC. Burzovně obchodovaný fond ETH od Franklin Templeton byl na platformě uveden před měsícem.

DTCC uvedl, že seznam ETF zahrnuje jak aktivní ETF, které mohou být zpracovány DTCC, tak ETF, které ještě nejsou aktivní, a proto je nelze zpracovat.

Další zpráva navrhla, aby představitelé SEC kontaktovali Nasdaq, Chicago Board Options Exchange a New York Stock Exchange, aby aktualizovali a změnili stávající spotové ETH ETF aplikace.

Spekulace z Bílého domu

Spekuluje se, že významná změna v postoji SEC za poslední týden souvisí s Bílým domem.

Právník zabývající se kryptoměnami Jake Chervinsky v příspěvku na X poznamenal, že politika je řízena a krypto již měsíce vítězí v politické bitvě. Spekuloval také, že podpora kryptoměny ze strany bývalého prezidenta Donalda Trumpa přiměla administrativu prezidenta Joea Bidena změnit svou politiku.

Schválení se blíží

23. května je konečný termín pro rozhodnutí SEC o aplikaci VanEck spot ETH ETF. Po měsících spekulací o pravděpodobném odmítnutí spotových ETH ETF podnikla SEC začátkem tohoto týdne opatření.

SEC nejprve požádala finanční manažery, aby upravili a znovu vyplnili svá 19b-4 podání u navrhovaných spotových ETH ETF. Někteří analytici tento krok považovali za pozitivní znamení, protože potenciální šance na schválení se posunula na 75 % z 25 %.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...