Formácia Marubozu

0
marubozu

Marubozu je sviečková formácia, ktorá nemá horný ani spodný knôt. Skutočné telo môže byť krátke alebo dlhé, prázdne alebo s výplňou. Takáto sviečka predstavuje silný trend v danom časovom rámci (perióde). V grafe ju môžeme nájsť prakticky kdekoľvek, no pre tradera sa stáva zaujímavá hlavne pri prelomení supportu či rezistencie. Treba mať však vždy na pamäti, že trh môže takto výrazný trend zvrátiť v následujúcej perióde.

Tip redakcie: Pozrite sa na náš seriál o formáciách na sviečkovom grafe

Prázdna, alebo v našom prípade zelená sviečka, nám ukazuje, že cena od otvorenia, bez akéhokoľvek, čo i len najmenšieho pohybu smerom dole, neustále rástla až do jej uzavretia. Počas tejto periódy je otváracia cena súčasne najnižšou cenou a zatváracia súčasne najvyššou. Takáto sviečka je znakom silného bull trendu. Kupujúci mali trh pod svojou kontrolou od začiatku periódy až do jej konca.

Marubozu UP

Naopak, vyplnená sviečka alebo v našom prípade červená, ukazuje, že trh od začiatku až do konca periódy mali pod kontrolou predávajúci. V tomto prípade je otváracia cena zároveň najvyššou cenou a zatváracia zároveň najnižšou. Takto sformovaná sviečka zase značí silný bear trend.

728x90

Marubozu

avatar
  Subscribe  
Upozornit na