Formácie Inverted Hammer a Shooting Star

Inverted-Hammer-a-Shooting-Star
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Inverted Hammer a Shooting Star vyzerajú rovanko. Rozdiel je iba v tom, či sa objavia na grafe počas uptrendu alebo downtrendu.

Inverted Hammer

Inverted Hammer (obrátené kladivo) je rovnako ako formácia Hammer rýdzo bullish. Túto formáciu je celkom jednoduché identifikovať, pretože má malé telo umiestnené na spodnej strane sviečky, iba malý alebo žiadny spodný knôt a typický dlhý horný knôt.

Spozornieť by sme mali, keď ju nájdeme na dne downtrendu. Znamená, že pri otvorení novej periódy bulls vstúpili do hry a odmietli ďalší pokles. Cenu sa im podarilo vyhnať vyššie proti trendu, no bears mali stále dostatok síl zvrátiť ju a dostať do blízkosti otváracej ceny. Nepodarilo sa im však cenu zatlačiť ďalej v smere downtrendu. A práve toto je pre nás signál, že každý, kto chcel predať, už predal a na trhu začínajú prevažovať kupujúci.

Podmienky formácie Inverted Hammer:

  • horný knôt by mal byť minimálne dva až trikrát dlhší, ako je skutočné telo
  • formácia nemá žiadny alebo len veľmi malý spodný knôt
  • telo musí byť na spodnej strane sviečky
  • na farbe tela nezáleží, no ak je zelené, je väčšia pravdepodobnosť, že dôjde k otočeniu trendu

Inverted Hammer Chart

Opäť platí pravidlo, že samotná sviečka Inverted Hammer nič neznamená. Pre potvrdenie signálu musíme počkať na zavretie následujúcej bullish (zelenej) sviece. Ak sa signál nepotvrdí, formácia je neplatná.

Shooting Star

Shooting Star (padajúca hviezda) je presným opakom formácie Inverted Hammer. Je rýdzo bearish.

Túto formácie môžeme nájsť na vrchole silného uptrendu. Bulls po otvorení periódy okamžite začnú ďalej tlačiť cenu v smere trendu. Zdá sa, že všetko ide podľa plánu až do chvíle, keď pred koncom periódy bears odmietnu ďalší nárast ceny a prudko ju zrazia spať, až do blízkosti otváracej ceny.

Shooting Star Chart

Samozrejme, aj v tomto prípade potrebujeme potvrdenie otočenia trendu. Tým je uzavretá následujúca bearish (červená) sviečka alebo ešte lepšie, medzera (gap) medzi uzatváracou cenou Shooting Star a otváracou cenou ďalšej sviečky.

Tip redakcie: Pozrite sa na náš seriál o formáciách na sviečkovom grafe

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.