„Genesis“ hard fork BSV se blíží – Způsobí další velkou pumpu?

Share This Post

Kryptoměna Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV) zaznamenala tento měsíc velkou pozornost. Byl to jeden z altcoinů, které dosahují obrovských výnosů ve stovkách procent. Následně sice nastala korekce, ale nejnovější události by ho mohly opět nastartovat.

Hard fork se blíží

Bitcoin SV hard fork je naplánovaný na 4. února. Hard fork nazvaný Genesis byl podle oficiálního oznámení popsaný dříve jako obnova než jako aktualizace. Propagační video zakládajícího prezidenta Jimmyho Nguyena tvrdí, že tento krok umožní:

„Svět, ve kterém údaje, transakce a digitální aktivita všech typů mohou být on-chain na jednoduchém veřejném blockchainu, stejně jako svět funguje online na jednom veřejném internetu.“

Tři velké změny

Tento hard fork s sebou přinese tři hlavní změny.

Zaprvé, Genesis odstraní pevný strop pro velikosti bloků, což teoreticky umožní větší objemy transakcí. Spravování konsensu o velikosti bloků a transakční kapacitě v síti BSV bude záležet spíše na minerech, ale i na vývojářích protokolů.

Zadruhé, jeho cílem je obnovit změny, které vývojáři dosáhli v souvislosti s vývojem BTC, a odstranit všechna umělá omezení. Bude se také snažit odstranit to, co považuje za škodlivé změny. Tento krok však bude velmi sporný, protože vývojáři mají rozdílné názory na to, které parametry jsou pro síť nejvýhodnější.

Třetí a poslední změnou je fakt, že hard fork bude stabilizovat protokol tak, že se vrátí k vizi Bitcoinu Satoshi Nakamoto stanovené v roce 2009. Nguyen dodal, že se tím vytvoří stabilní soubor pravidel, který bude dnes provádět peněžní nebo datová transakce na blockchainu.

Přijde další růst?

Hard fork BSV může být další trik, který by upoutal pozornost na tento fork BTC. Komunita kryptoměn je rozdělena na dva tábory, přičemž většina z nich se domnívá, že BSV je podvod. Mnoho hlavních kryptosměnáren, napříklaBinance, nemají tuto kryptoměnu zalistovanou. Kdysi tomu tak bylo, ale rozhodli se ji právě kvůli její pochybnosti a Craigu Wrightovi delistovat, a vyjádřit tím svůj postoj k BSV a Wrightovi. Je tedy otázkou, jakým směrem se pohne cena BSV v čase forku.

Co číst dál?

Zaznamenali jsme BTC transakci v hodnotě 1 miliardy $! Něco se chystá?

Zdroj:
beincrypto.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...