HACK? – UpBit hlásí podezřelý výběr ETH v hodnotě $ 51 milionů!

0
hack upbit

Zdá se, že tu máme další masivní krádež kryptoměn. Jihokorejská burza UpBit zaznamenala podezřelý výběr Etherea z jejich hot walletky. Dnes ráno 342 000 ETH opustilo burzu. O tomto pohybu jako první informoval Twitter kanál Whale Alert.

Burza následně publikovala oficiální vyhlášení, které naznačuje, že by mohlo jít o útok hackerů. UpBit momentálně celou situaci vyšetřuje, a v případě, že skutečně šlo o krádež, ztrátu v plné výši nahradí firemními financemi.

Jihokorejská agentura KISA, která má na starosti kryptoměnové burzy, zatím se situací nebyla seznámena. Jde přitom o standardní proceduru při případném hacku. Stále tak zůstává dost dobrá šance, že nějaká velryba prostě pouze bez jakéhokoliv varování vytáhla své Ethereum.

Může vás zajímat: Rollback Etherea po DAO hacku se nikdy nestal! – tvrdí Vitalik Buterin

O burze UpBit a Jižní Koreji

UpBit je jedna z „velké čtyřky“ jihokorejských burz. Má velký vliv na trh s kryptoměnami a své služby nabízí desetitisícům lidí v celé Jižní Koreji. Kvůli své zemi původu je vystavena přísným regulacím. Ani ty však, zdá se, nepomáhají a burzy z Jižní Koreje jsou často cílem útoků hackerů.

Podle různých spekulací jde hlavně o kyberkriminálníky placené severokorejskou vládou, která je známá tím, že některé své projekty financuje právě z úspěšných krádeží kryptoměn.

Stablecoiny ohrozujú fragmentované európske bankovníctvo – Hovorí člen predstavenstva ECB

avatar
  Subscribe  
Upozornit na