Island bojuje s nedostatkem elektrické energie – těžba kryptoměn bude zřejmě omezena

Share This Post

Island je země, která svojí přírodou a životními podmínkami láká mnoho lidí. Země je známá také přijatelnými cenami elektrické energie, které do země přilákaly i těžební společnosti, které se věnují těžbě Bitcoinu.

Island a těžba BTC

Země aktuálně bojuje s velkým nedostatkem elektrické energie. Hlavní energetická společnost Landsvirkjun tak musela výrazně omezit některé zákazníky, mezi které patří i těžební společnosti těžící Bitcoin. Rekordní poptávka po elektrické energii a nízká hladina vodních nádrží mají podle výkonné viceprezidentky Tinny Traustadottirové největší vliv na omezení.

Mohlo by tě zajímat: Dočkáme se oživení ceny BTC začátkem roku 2022? Trh musí nejprve vychladnout

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Těžba kryptoměn se na Islandu celkově těší poměrně vysoké popularitě, která je způsobena zejména nízkými náklady na těžbu. Nízké náklady na energii přilákaly těžební společnosti jako například Hive Blockchain Technologies Ltd., společnost Genesis Mining Ltd. a Bitfury Holding BV. Od 7. prosince se však všechny žádosti o elektrickou energii, které se týkají těžby kryptoměn, zamítají. Je tedy otázkou, jak se proces těžby Bitcoinu na Islandu vyvine.

Přečti si také: Největší ruská banka má problémy s registrací své platformy digitálních aktiv

Omezení a zákazy těžby kryptoměn nejsou vůbec neobvyklé. Za zmínku stojí Švédsko, kde se stále více ozývají hlasy pro zákaz těžby zejména pro splnění závazků země v oblasti klimatických změn. Odhadovaná roční spotřeba Bitcoinu je na úrovni 143 TWh. Tento údaj je až 8krát vyšší než v případě kombinované spotřeby sociální sítě Meta a společnosti Google, která je 17 TWh.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...