JPMorgan: Nedávny pokles kryptotrhu môže dosiahnuť svoj koniec

Share This Post

Nedávny pokles kryptomenového trhu by sa mohol chýliť k svojmu koncu, aspoň podľa najnovšej správy finančného giganta JPMorgan. Nedávna správa naznačuje, že väčšina likvidácií dlhých pozícií už prebehla.

JPMorgan vidí obmedzenú nevýhodu pre kryptomeny

Analytici poprednej americkej banky JPMorgan pozorne sledujú otvorený záujem o futures kontrakty na Bitcoin na burze Chicago Mercantile Exchange (CME) a z toho odvodzujú, že predajný trend by mohol čoskoro oslabiť. Otvorený záujem slúži ako indikátor sentimentu na trhu a sily cenových trendov.

Pokles otvoreného záujmu pri Bitcoine sa interpretuje ako náznak, že aktuálny pokles cien by mohol čoskoro stratiť na intenzite. Analytici JPMorgan v správe uviedli, že vidia obmedzený pokles kryptomenového trhu v blízkej budúcnosti.

Pokles cien kryptomien v posledných týždňoch bol spôsobený znižujúcim sa optimizmom ohľadom regulácie prichádzajúcej zo Spojených štátov amerických. Pár dní naspäť dosiahol  Bitcoin ceny tesne pod úrovňou 26 000 dolárov, čo predstavuje pokles o 11,27 % za posledných 30 dní.

Aj napriek pozitívnym správam, ktoré v minulých mesiacoch zdvihli cenu BTC, ako napríklad žiadosti o prvé americké burzovo obchodované fondy (ETF) od BlackRocku, Fidelity a ďalších, sa optimizmus postupne znižuje. Na scéne zostáva neistota ohľadom rozhodnutí týkajúcich sa Bitcoin ETF a odvolania Komisie pre cenné papiere a burzy proti spoločnosti Ripple.

Tím JPMorgan zdôrazňuje, že kryptomenové trhy čelia v súčasnej dobe novej vlne právnych neistôt” a sú ovplyvnené aj vonkajšími faktormi, ako sú rastúce výnosy v USA a obavy z ekonomického rastu v Číne.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 26 012 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o tom myslíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor na naše sociálne siete. Ďalšie informácie o vývoji ceny kryptomien nájdete v našich pravidelných technických analýzach a streamoch. Celú správu nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...