Kde jsou ty institucionální peníze? Už dorazily! Největší vyrovnání futures kontraktů v historii krypta je tady!

Share This Post

Největší burza derivátů na světě – CME – se těší velkému zájmu krypto-traderů a hlavně institucí, které přes regulované Bitcoin Futures kontrakty denně zobchodují stovky milionů dolarů. Dnes jsme byli svědky největší expirace Futures kontraktů v historii. Březen byl pro CME nejrušnější měsíc a tyto futures kontrakty se jim konečně začínají vyplácet. Před dvěma týdny denní volume dosáhlo neuvěřitelných 1,3 miliardy dolarů!

To je výrazně více než reálné volume na všech kryptoměnových burzách dohromady tak, jak jej ukazuje stránka bitcointradevolume.com.


Bitcointradevolume.com je web, na kterém najdete odhadované skutečné objemy na trhu s BTC. Bohužel, krypto-svět není regulován a většina burz fejkuje své statistiky, aby přilákala nové zákazníky. Společnost Bitwise tyto burzy vyřadila ze seznamu a toto je výsledek.


Je možné, že právě dnešní rekordní vyrovnání mělo vliv i na cenu samotného Bitcoinu? Trh s kryptoměnami dnes zaznamenal mírný pokles, ale pravděpodobně se schyluje k dalšímu velkému pohybu. Bitcoin se totiž blíží k střednědobé rostoucí trendline.

Regulované trhy rostou závratným tempem

Zájem o regulované způsoby obchodování ceny Bitcoinu roste. SEC totiž neustále oddaluje své rozhodnutí ohledně BTC ETF a Bakktu brání dementními zastaralými zákony, a tak všichni chodí na CME a CBOE.

Objemy na regulovaných trzích v květnu vzrostly a podle reportu společnosti Bitwise tvoří téměř třetinu celkového objemu na trhu s BTC. To naznačuje, že kryptoměny již nejsou pouze hračkou pro znuděné ajťáky. Ve stále větší míře do něj investují i ​​různé hedge fondy, instituce, a nedávno se objevila zpráva o tom, že skupinka miliardářů chce skoupit 25 % všech Bitcoin v oběhu!

(článek pokračuje pod odkazem)

[Zprávy] Miliardář chce koupit 25 % všech Bitcoinů • Forex a kryptoměny? I to je možnost…

Blýská se tedy na lepší časy?

To je sporné. Z krátkodobého hlediska je příliv institucionálních peněz do trhu dobrá zpráva a je to vidět i na ceně BTC, která vyletěla opravdu vysoko. Na druhé straně, finanční instituce a banky dnes ovládají globální finanční systém a moc jim to nejde. Série krizí způsobená lidskou chamtivostí nemá konce a byla by škoda, kdyby se i Bitcoin stal součástí tohoto systému.

Jaký je tedy závěr? Sledujme BTC Futures CME a CBOE, v budoucnu budeme moudřejší.

Co číst dál?

Blockchain může pomoci při řešení krize – komu už lidé nedůvěřují?

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...