Kolik Salvador ve skutečnosti vydělal na Bitcoinu?

Salvador vydělává na BTC
Salvador vydělává na BTC. Zdroj: Shutterstock, Marcelo Mollaretti

Salvador je země, která se v poslední době stala populárnější zejména díky jedinečnému a převratnému prvenství. Země jako první oficiálně přijala Bitcoin jako zákonné platidlo. Stát v čele s prezidentem Bukelem dokonce velmi slušně profituje s využitím strategie „buy the dip“.

Kolik ve skutečnosti Salvador vydělal na BTC?

Salvador již od začátku projektu s BTC využívá strategii, která je vhodná prakticky pro každého, kdo obchoduje s kryptoměnami. Jedná se o jednoduchý princip, kdy nakupujete aktivum v poklesu a prodáváte na pomyslném vrcholu.

Poslední nákup v Salvadoru proběhl před pár dny během tzv. „black friday“. Trh před víkendem přežil výraznější propad poté, co se médii přehnaly zprávy o novém druhu mutace viru Covid-19.

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Strach na trhu způsobil výprodej, kterým dali investoři jasně najevo, že chtějí držet své prostředky ve fiatových měnách. Negativní nálady na trhu se projevily i na ceně ropy, jejíž pokles inicioval celosvětovou globální korekci, která se dotkla samozřejmě i kryptoměn. Bitcoin i další projekty klesly o přibližně 15 %.

A právě tyto dny představují ideální situace pro využití již zmiňované strategie „buy the dip“. Salvadorský prezident se chopil šance a nakoupil 100 tokenů BTC. Za pouhé tři dny se mu podařilo vydělat 389 000 USD.

Mohlo by tě zajímat: Salvadorský prezident Nayib Bukele reaguje na kritiku ze strany Bank of England

Předchozí nákupy

Salvadorské nákupy byly realizovány i při zářijovém poklesu BTC. Tehdy se jim podařilo nakoupit 150 BTC.

I kdyby nastal pokles o 15 %, salvadorské portfolio by vzrostlo o 2,1 milionu dolarů. Při historickém maximu byla jeho hodnota přibližně 48,6 milionu USD. Země má tak po posledním nákupu v držení 800 BTC. V každém případě kroky prezidenta Bukeleho jsou odvážné, protože manipuluje se státním majetkem. Kritikou na prezidenta nešetřil ani populární odpůrce kryptoměn Peter Schiff. Ten tvrdí, že Bukele svojí strategií vytváří obrovská rizika pro ekonomiku Salvadoru.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.