LIBRA – Facebook Crypto Association ztrácí dalšího velkého člena

Share This Post

Chystaná kryptoměna od Facebooku ztratila dalšího klíčového partnera. Tentokrát Libru opouští mobilní operátor Vodafone. Zatímco privátní kryptoměny mají kvůli intervenci ze strany vlád problémy, centrální banky se spojují, aby prozkoumaly možnosti, které nabízejí státní kryptoměny.

Nejen kryptoměny jsou v roce 2020 horkým artiklem. Zajímavě vypadají i konopné akcie. 2020 jako rok marihuany – Budou konopné akcie následovat Bitcoin?

Proč Libra ztrácí partnery?

Projekt Libra čelí od jeho představení velkému tlaku ze strany regulátorů. Těm se samozřejmě nelíbí myšlenka globální měny, kterou by měla ve svých rukou soukromá firma. Na podzim 2019 dokonce unikly dopisy od vlády členům Libra Association, aby opustili tento projekt.

Od Libry se v roce 2019 z velkých hráčů odpojila VISA a MasterCard – strategičtí partneři, bez kterých bude mít Facebook problém prosadit Libru v západním světě. Vodafone je posledním z řady globálních společností, které opouštějí Facebook. Hovorna Vodafonu prozradil následující:

Od začátku jsme tvrdili, že cílem Vodafonu je reálně pomoci lidem, kteří nemohou vlastnit bankovní účty, a lidem, kteří nechtějí používat banky. Nadále jsme naplno soustředěni na dosažení našeho cíle a věříme, že se nám to podaří, když přesuneme náš focus na (mobilní finanční platformu) M-Pesa.

M-Pesa je relativně úspěšný fintechový startup, který je populární hlavně ve východní a jižní Africe.

Centrální banky se spojují

Zatímco vlády dělají stále více opatření proti projektům podobným Libře, centrální banky Kanady, Velké Británie a Švýcarska a Evropská centrální banka vytvořily CBDC Think Tank. Jde v podstatě o brainstorming platformu, na které si vyměňují nápady a postřehy. Zkoumají tak možnosti vytvoření státních kryptoměn.

O vlastním přemýšlí i Evropa. Chce ho i nová šéfka ECB, která již podnikla první kroky k vytvoření euroCoinu. Již brzy bychom se měli dozvědět její specifikace. Reálně by mohla být spuštěna již za několik let.

Čína naplno pracuje na svém coinu. Bude zajímavé sledovat, zda nakonec kryptojuan uspěje, nebo skončí na smetišti dějin. Jedinou reálnou státní kryptoměnou však zůstává venezuelské Petro kryté ropou.

[EuroCoin] ECB chce vlastnú kryptomenu – V roku 2020 sa dozvieme viac

Zdroj:
bitcoinist.com

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...