Doposud jedna z nejkritičtějších zemí vůči kryptoměnám a digitálním aktivům přišla s nečekanou zprávou. Z britského parlamentu přišla zpráva, že mezi prvními kroky bude legislativa na uznání stablecoinů jako legitimních platebních prostředků. Bude tedy Spojené království nové světové centrum kryptoměn?
Velmoc se připravuje na nové technologie
Vláda Spojeného království v pondělí oznámila sérii progresivních a inovativních iniciativ směřujících k cíli učinit ze země globální centrum pro kryptoměny a investice do novodobých technologií!
Mohlo by tě zajímat: TOP kryptoměny, které koupit v dubnu 2022 – jejich růst bude pokračovat
V tiskové zprávě Ministerstva financí Spojeného království Rishi Sunak řekl:
„Opatření, která jsme s kolegy načrtli, pomohou zajistit, aby naše firmy mohly nadále investovat, inovovat a rozšiřovat se v naší zemi.“
Jedním z prvních kroků bude zavedení stablecoinů do platebního systému ve Spojeném království. Vychází to ze Sunakova prohlášení a komentářů jeho kolegy Johna Glena, poslance britského parlamentu.
John Glen dále oznámil:
„Uživatelům a investorům to umožní s důvěrou využívat služby plateb pomocí stablecoinů. Vláda zavede tuto legislativu jako součást ambice poskytnout světový regulační režim pro novodobá digitální aktiva, tzv. stablecoiny.“
Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.
Spojené království jako nové centrum kryptoměn?
Podle Glena „kromě legislativy o stablecoinech pokračuje ministerstvo financí se širšími plány na vytvoření „předního novodobého režimu ve světě, který umožní bezpečné, udržitelné a rychlé inovace.“
Vláda vytvoří novou skupinu pod názvem „Crypto Asset Engagement Group“. Ta bude mít za úkol usměrnit další kroky v regulaci a udržování pořádku v tomto novodobém sektoru. Předseda této skupiny bude na ministerské úrovni a skupina bude zahrnovat vysoké představitele z FCA (Financial Conduct Authority), Bank of England, jehož ředitel byl mimochodem jeden z největších kryptoměnových pesimistů. Zasedat budou až osmkrát do roka, dodal John Glen.
Ve zprávě se také píše o tom, že vláda Spojeného království plánuje vypracovat legislativu na vytvoření infrastruktury finančního trhu, tzv. „sandboxu“. Ten umožní společnostem testovat technologii distribuované účetní knihy (ledgeru).
Mezitím FCA uspořádá v květnu dvoudenní „CryptoSprint“, kde se budou hledat názory k tomuto průmyslu na otázky související s vývojem kryptoměnových regulací.
Těchto prohlášení si všiml i generální ředitel a zakladatel kryptoměnové burzy Binance, který na svém Twitteru napsal následující status: „Spojené království se chce stát „krypto-centrem?“.
Vláda Spojeného království také požádala The Royal Mint (Královskou mincovnu), aby vytvořila svůj nezaměnitelný token (NFT), který bude vydán během léta jako „emblém přístupu k této technologii.“
Čti dál: TOP 5 krypto airdropy, které sledovat v dubnu 2022 + návod jak se jich zúčastnit