Nová aktualizace Instagramu – sledování vašich ex je KONEC!

0
instagram k-mag

Nejnovější aktualizace Instagramu odstranila funkci, která tam byla prakticky od začátku. Již v roce 2011 jste mohli na této sociální síti doslova pronásledovat lidi a vidět každou aktivitu konkrétního účtu. Každý like, follow nebo komentář. Digitální soukromí je však stále důležitější a také Instagram musí jít s dobou.

Popravdě, tato funkce byla již delší dobu „těžko dostupná“ – její používání vás stálo hodně kliků. Sledovat lidi na Instagramu můžete i nadále, ale budete to muset dělat přes nástěnku a scrollováním posbírat všechny informace o cíli vašeho zájmu a jeho aktivitách.

Zdá se, že drtivá většina uživatelů sociální sítě tuto aktualizaci bere.

Sledování aktivity bylo totiž v minulosti zneužíváno pro různé účely. Jedním z nich je samozřejmě cyber-stalking. Často se stávalo, že expartneři sledovali jeden druhého a jejich činnost na Instagramu pak vedla k různým hádkám a rozporům.

Lidé se také báli, resp. styděli sledovat některé instagramové kanály z obavy, že známí a rodina je za to budou soudit. Po této aktualizaci bude sledování a likování různých kontroverzních fotek o něco „bezpečnější“.

V pět streamujeme! Sledujete BitLink?

Môže Bitcoin SKUTOČNE ovládnuť svet alebo je to iba rozprávka?

Temná stránka tohoto rozhodnutí

Máme tu však i druhou stranu rozhodnutí, a to odstranit creepy follow funkci. Uživatelé přes ni často na platformě hledají nový obsah, který by mohli sledovat. Logicky, to, co mají rádi vaši známí, se možná bude líbit i vám.

Nově můžete objevovat Instagram přes funkci „Discover“, která je algoritmicky přizpůsobena tomu, co máte rádi, resp. tomu, o čem si Instagram myslí, že to máte rádi. Nové fotky vám ukáže na základě vaší minulé aktivity na platformě a čas od času se možná objeví i nějaký sponzorovaný post.

A právě to je druhý důvod, proč se Instagram rozhodl odstranit follow funkci. Podobně jako Facebook již nemá zájem ukazovat vám věci od vašich přátel. Vidět budete to, co vám Instagram dovolí. To, na čem nejvíce vydělá. To, co vás nejdéle udrží u obrazovky.

Proto byste měli zvážit nový přístup k těmto technologiím. Digitální minimalismus je snaha o získání kontroly nad vaším smartphonem a počítačem. Vypněte si to otravné pípání a vibrace. Notifikace povolte pouze vybraným aplikacím jako SMS či kalendář.

Více o digitálním minimalismu se dozvíte zde:

Dôvod, prečo stále musíte sledovať telefón a ako to napraviť – Digitálny minimalizmus

 

avatar
  Subscribe  
Upozornit na