Obchodoval na páku a dnes přišel o životní úspory – viní z toho burzu Kraken

zdroj:kryptomagazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Spekulanti na Krakenu zažívají horké chvilky. Burza totiž včera znamenala výpadek v době největší obchodní aktivity, když cena Bitcoinu během hodiny padla o 7500 dolarů. Mnoho obchodníků na margin platformě v té době přišlo o velké peníze. Kvůli vysoké páce jim totiž burza zlikvidovala účty. To pouze dokazuje, že obchodovat na páku se nevyplácí. Je to nebezpečné. Při prvním větším pohybu můžete přijít o svůj kapitál.

Flash crash na margin platformě burzy Kraken

Na burze Kraken došlo ke kaskodovité likvidaci long pozic a v průběhu hodiny sestřelila Bitcoin o 17 % na 51 500 dolarů.

A to vše v době, kdy byl Kraken nedostupný. Holt, takové věci se stávají. Kryptoburzy občas vypadávají a většinou to je tehdy, když se trh nejvíce hýbe. Většina burz totiž nedokáže v reálném čase škálovat servery a pokud se připojí příliš mnoho obchodníků, vznikají problémy. S tím je třeba počítat a nastavit si alespoň stoploss.

1D BTC / USD - Bitstamp
1D BTC / USD – Bitstamp

Na REDD se po včerejších flash-crash proti Krakenu zvedla vlna odporu. Obchodníci nyní od burzy chtějí odškodné. Uživatel dtk6802 napsal:

“Ztratil jsem většinu svých životních úspor a od Krakenu jsem nedostal odpověď. Myslel jsem si, že mi vrátí peníze, protože jinak přijdou o všechny zákazníky. Je mi špatně od žaludku. Pokud mě neodškodní, připojím se k soudnímu procesu s dostatkem důkazů (snímky obrazovky).”

Kraken má takové případy v podmínkách použití své obchodní platformy ošetřeny. V případě, že si na burze otevřete pozici na páku a po větším pohybu je zlikvidována, nemáte právo na vrácení peněz. Tak jednoduše funguje trh.

Samozřejmě, jinak by to vypadalo, kdyby jste přišli o peníze kvůli hacku nebo kvůli chybě párovacího enginu, ale flash crash a menší výpadek burzy mezi takové chyby nepatří.

Kryptoměny dnes padají, pouze Dogecoin DOGE atakuje historické maximum

Závěr – Dejte si pozor na peníze a nikdy neobchodujte na páku

Jaké poučení vyplývá z tohoto příběhu? NIKDY neobchodujte na páku! Tedy … pokud neobchodujete několik let, nemáte vytvořen kvalitní obchodní systém a nejste na takové situace připraven.

V poslední době se do trhu s kryptoměnami vrhá množství chamtivých nováčků, kteří s vidinou velkých zisků chaoticky obchodují a pak za své ztráty viní všechny kolem, ale ne sami sebe.

Chcete mít lepší zisky na burze? Možná vám pomůže tento tip:

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.