Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Týmto chybám by ste sa mali vyhnúť

Share This Post

Cieľom akejkoľvek analýzy trhu je identifikovať minimálne, maximálne hodnoty a otočenie cyklu. Na trhu sa môžeme stretnúť s niekoľkými indikátormi, patternami, formáciami, harmonickými hodnotami. Dokážu nám určiť kedy vstúpiť do obchodu, ale žiadna z týchto metód nedokáže presne určiť kedy je ten správny čas vstúpiť do trhu. Napríklad pri harmonických patternoch je potrebné počkať až na dokončenie posledného pohybu. Rovnako v patternoch ako triangel alebo wedge je potrebné počkať na zlomový pohyb a až potom vstúpiť.

V tomto článku sa dozviete:

  • Čo je potrebné vedieť o elliotových vlnách
  • Hľadanie vĺn
  • Fibonacciho postupnosť

Cez Elliotové vlny sa dá v predstihu veľmi presne určiť kedy je dobré vstúpiť do trhu. Jednou z veľkých výhod obchodovania cez Elliotové vlny je aj minimálna časová náročnosť, keďže nemusíte sedieť celý deň za grafom a čakať na dokončenie formácie. Podľa analýzy si môžete určiť potenciálnu zónu na vstup, zadať objednávku na nákup. Ak sa cena dostane na vašu hodnotu, tak sa vám aktivuje obchod.

Čo je potrebné vedieť o Elliotových vlnách

Aby ste boli úspešný pri obchodovaní cez Elliott wave budete sa potrebovať naučiť niekoľko pravidiel, ktoré teória obsahuje. V prvom rade, ak ste day trader, nestačí sa pozerať len na 1H graf, ale budete musieť sledovať zároveň aj 4H a prípadne aj 12H graf, aby ste vedeli kedy presne vstúpiť do obchodu. Napríklad na 1H grafe sledujeme možné dokončenie celého cyklu, ale keď si prehodíte graf na väčší time frame tak sa naopak môže zdať, že cyklus s určitosťou ešte nebol dokončený. Preto je pri tomto obchodovaní veľmi dôležité sledovať a analyzovať aktívum na niekoľkých time frame.

Dohromady poznáme 8 možných druhov vĺn (5 impulzných a 3 korekčné). Každá z týchto vĺn je niečím originálna. Napríklad tretia impulzná vlna býva veľmi často najdlhšia a nikdy nesmie byť najkratšia (v ďalších častiach sa pozrieme konkrétne na každú vlnu- čo obsahuje). Ak tak nie je, pravdepodobne máte analýzu zle nakreslenú a je potrebné ju znovu analyzovať.

Obchodovať na burze sa naučíš v našom VIP členstve. Prevedieme ťa kompletnými základmi a vytvoríš si vlastný obchodný systém. Vyskúšaj iba teraz v zľave.

Objednať členstvo

Fibonacciho postupnosť

Veľmi významným nálezom na trhu je aj objav Fibonacciho čísel, ktoré sa nachádzajú nepochybne na každom finančnom trhu. Fibonacciho čísla sú odvodené od Fibonacciho postupnosti čísel (1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, atď.). Výpočet týchto čísel je jednoduchý, ak spočítame 2 predchádzajúce čísla tak nám vyjde výsledok tretieho čísla. Napríklad 5+8=13. Tieto čísla a postupnosť sa bude potrebné naučiť (aj keď v trochu inej podobe, ktorú si ukážeme neskôr), teda ak sa chcete stať profesionálnym obchodníkom cez Elliotové vlny. Tento veľký matematický objav postupnosti čísel, ktorý sa vyskytuje nie len v prírode, spoločnosti, ale aj na trhu priamo vyznačuje cykly, ktoré môžeme vo svete sledovať. Rovnako ako sa rozvíja spoločnosť, ľudia a zvieratá, tak aj finančný trh má istú podobu rozvoja. Samozrejme treba brať do úvahy, že aj lepšie obdobia sa striedajú s horšími, alebo v prípade burzového trhu, obdobia rastu sa striedajú s obdobným pádov a kríz.

Pokiaľ vás obchodovanie podľa teórie Elliott waves zaujalo, môžete moje analýzy sledovať na trading11.com. Rovnako každý deň zdieľam svoje analýzy do voľnej telegramovej miestnosti, kde hľadám obchodné príležitosti.

Pri tradingu je dôležité získavať relevantné informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...