Obtížnost těžby Bitcoinu zaznamenala největší propad od roku 2018!

Obtížnost těžby Bitcoinu zaznamenala největší propad od roku 2018!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Těžba Bitcoinu je jednou z těch aktivit, o které slyšel snad každý, kdo má internet, ale jen málokdo chápe, jak ve skutečnosti funguje. Jednou z nejdůležitějších proměnných při těžbě BTC je obtížnost – tedy číslo, které vyjadřuje průměrný počet hashů potřebných k nalezení nového bloku.

Jinými slovy, váš miner musí udělat určité množství výpočtů (hashů), aby měl dostatečně velkou šanci na vytěžení dalších Bitcoinů. Tato proměnná se každých 14 dní automaticky upravuje tak, aby vznikl nový blok průměrně jednou za deset minut. Závislá je od odhadovaného výkonu sítě.

TIP pro vás: Mining je mrtvý – Pravda nebo mýtus? A jak těžba kryptoměn funguje?

Zajímavé je, že obtížnost dnes poprvé od ledna 2019 výrazněji klesla. A nešlo o nějaký malý pokles, ale o 7procentní dump!

Obtížnost těžby Bitcoinu zaznamenala největší propad od roku 2018!
Bitcoin obtížnost – Zdroj: bitinfocharts.com

Naposledy jsme takový pohyb směrem dolů zaznamenali na začátku prosince 2018 krátce po listopadovém mega dumpu, kdy Bitcoin padl ze 6 500 $ na 3 200 $. To byly drsné časy.

Současný propad byl zapříčiněn poklesem hashratu Bitcoin blockchainu. Celkový hashrate se zastavil u hladiny 100 EH / s (sto Exahashů za sekundu) a již několik týdnů s ní zápasí.

Minulý týden se uzavřel na relativně nízké hodnotě 83 EH. Dnes jsme však už zase nad stovkou.

Bitcoin hashrate
Bitcoin hashrate – Zdroj: bitinfocharts.com

Je tedy dost možné, že šlo tak trochu i o manipulaci minerů, kteří si nyní budou dva týdny užívat sníženou obtížnost a tím pádem i rychlejší produkci bloků.

Zajímavý příběh o miningu: Jak se těžilo v roce 2013? – Návratnost 20 dní, ale i nespolehlivé raisery

Chcete těžit i vy?

Žijeme v době, kdy je možné vytěžit relativně velké množství Bitcoinů a nepotřebujeme přitom farmu za stovky tisíc dolarů. Za půl roku tu máme halving, za čtyři roky další a rychlost tvorby nových coinů se sníží ze současných 12,5 každých 10 minut na 3,125. Po dalším halvingu v roce 2028 to bude už jen cca 1,065. Konkurence se bude neustále zvětšovat, takže pokud chcete těžit, učiňte tak nyní.

Na Trading11/Kmagu míváme jednou ročně týden miningu. Na tom posledním jsme publikovali množství kvalitních článků. Doporučujeme prohlédnout si:

Týždeň miningu na Kryptomagazine končí! Súhrn všetkých článkov o ťažbe kryptomien

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.