Nedávno proběhl rozhovor s expertem Ning Hu – senior architektem Ontology a Svenem Wagenknechtem – šéfredaktorem BTC Echo, přední mediální platformy v Evropě. Rozhovor byl vedený v němčině a byl zaměřený na získání informací od této centrální osobnosti z Ontology. Probírala se různá témata od funkcí konsensu VBFT, až po dnešní největší výzvy blochchainové technologie.
Celý rozhovor:
Ontology začalo prodejem tokenů na Neo platformě. Proč jste upřednostnili Neo místo Etherea?
Byli tři hlavní důvody pro upřednostnění Neo:
- Vhodnost žádosti o obchodní spolupráci
- Ontology používá NeoVM jako virtuální počítač
- Neo je v souladu s konceptem nízkých nákladů
Pokračujete v práci s NeoVM, nebo se věnujete Ethereu ohledně smart kontraktů? Umožňujete dva typy smart contractů (Native a NeoVM), jaké přednosti mají tyto dva přístupy?
V nejnovější verzi Ontology v1.8.0, jsme přijali návrh hybridního rámce VM, který poskytuje podporu pro WasmVM a nově také podporuje Native, NeoVM a Wasm.
Podle Ontology má každý VM svůj vlastní design. To je fází úspěchu, která může spojovat rozdílné podnikání při vývoji. Vzhledem k nákladům na využití virtuálních strojů, komunitnímu tréninku pro vývojáře kontraktů, komplexnosti byznysu a vývoje virtuálních zařízení jsme zvolili hybridní rámec.
Přispěli jsme také Python kompilátorem pro NeoVM, který společně se stabilním vývojem WasmVM JIT mnohonásobně zvýší efektivitu výkonu.
Ontology se spoléhá na konsensus VBFT. Jaký je rozdíl mezi mechanismem konsensu (D)POS a normálním systémem BFT. Jak se počítá využití VRF?
Profesor Micali zavedl VRF do mechanismu konsensu, to znamená, že algoritmus může škálovat síť a to je pro veřejný blockchain důležité. Ontology algoritmus VBFT odkazuje na tuto myšlenku a kombinuje jí s řídícím (governance) modelem prostřednictvím stimulační křivky a PoS pro znázornění distribuce uzlů. Používáme VRF pro výběr uzlů konsensu v aktuálním kole a pro generování bloků využívající BFT kvorum.
Jednoduše, VBFT dělá síť více rozšířenou a dosahuje BFT.
Pro více informací navštivte: medium.com
Co odlišuje Ontology blockchain protokol od jiných, jako jsou Neo, Eos, Tezos?
Důvěryhodná infrastruktura má pro Ontology velký význam. Proto dále vyvíjíme důvěryhodnou síť a integrujeme ONT ID a DDXF identifikační rámec, které poskytují důvěryhodnost pro vývoj aplikací. Také poskytujeme blockchainové komerční schéma pro klasický internet. Více informací se dozvíte v našem whitepaperu.
Náš blockchain protokol je částí komerčního rámce. Sharding řešení vyrovnává různé sítě v rámci řídícího modelu. Požadavky různých řídících modelů poskytují homogení multi-chainové scénáře. Různé multi-chainy umožnují křížení chainových aktiv a jsou skutečně praktické pro podnikatelský scénář ontology.
Jaké jsou dnes podle vás největší výzvy pro blockchainové protokoly?
Jednou z největších výzev blockchainových protokolů je implementace našich řešení do tradičních průmyslových odvětví.
Ontology se zaměřuje na několik různých cílů najednou, zmíníme pouze tři: Decentralizace totožnosti a výměny dat a decentralizace procesních protokolů. Proč vytvořit platformu? Jiné projekty (jako je Cosmos) se zaměřují na interoperabilitu.
Decentralizované sítě poskytují důvěryhodné platformy.
Decentralizované totožnosti poskytují důvěryhodnost uživatelů a jejich vztahů.
Decentralizovaná výměna dat poskytuje důvěryhodná data a jejich vysledovatelnost pro jejich další zpracování. Správa dat a jejich zpracování jsou nejdůležitější základy informačních systémů.
Důvěryhodné aplikace založené na důvěryhodných sítích poskytují komplexní podporu ekosystémů.
Interoperabilita dat je sub-funkční modul pro zpracování dat a jejich správu, který podporuje Ontology a má kompletní cenový model, který je odpovídající pro podporované podnikaní.
Schéma interoperability Ontology dat podporuje off-chain interoperabilitu napříč systémy.
Pokračování rozhovoru v druhé části.
Tento článok bol pripravený členom oficiálnej československej Ontology telegram skupiny. Ak chcete o projekte diskutovať v natívnom jazyku a zároveň získať technickú podporu, pridajte sa do rozrastajúcej sa skupiny kliknutím na odkaz: https://t.me/OntologySlovakCzech
Web / Twitter / GitHub / Facebook / YouTube
Zdroj: medium.com