Peter Brandt: Ripple se ničím neliší od FEDu!

0
Peter Brandt: Ripple XRP FED

Peter Brandt je velmi známý krypto analytik a „influencer“. Pravděpodobně ho už znáte z Twitteru, kde aktivně publikuje své názory, odhady a analýzy. Tentokrát se pustil do altcoinu XRP.

Peter Brandt a jeho názor na XRP

Veterán Peter Brandt ve čtvrtek přirovnal společnost Ripple a altcoin XRP k centrální bance USA (FED). Očekává, že s odstupem času Ripple začne s nekontrolovatelným „tištěním“ nových XRP mincí. Nutno podotknout, že celá „kryptoměna“ i se sítí je majetkem soukromé firmy. Dokonce 90 % XRP mincí vlastní malá část „vyvolených“ lidí. Pokud by moc chtěli, mohou začít manipulovat s touto kryptoměnou.

I navzdory nepříliš pozitivnímu obrazu má XRP stále velkou fanouškovskou základnu. Podle kapitalizace je tento altcoin na 4. místě společně s USDT. Cena se dlouhodobě udržuje na přibližně 0,2 USD. Ve srovnání s rokem 2016 je to i navzdory velkému bearish trendu na trhu stále více než 10násobné zhodnocení. Tedy svou hodnotu si altcoin XRP drží a neztrácí na ní.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin a Ethereum po bullish pohybu – Je cesta otevřená až na ATH?

Raději BTC a ETH než XRP

Horší by bylo, kdyby se společnost Ripple rozhodla změnit fungování tohoto altcoinu, například zásahem do maximálního množství mincí. Peter Brandt si myslí, že je to jeden z úmyslů. Brandta si krypto komunita oblíbila hlavně kvůli pozitivním názorům na BTC a ETH. Myslí si, že právě tyto kryptoměny by mohly v budoucnu uspět. Optimisticky se dívá i na zlato.

Možná tě bude zajímat: Tesla směřuje do indexu Standard and Poor’s 500 – Čtvrtý ziskový kvartál v pořadí

Hádka na Twitteru vyvrcholila!

Poslední týden se kolem kryptoměny XRP na Twitteru spustila bouřlivá diskuse, respektive hádka. Anonymní osoba zveřejnila údajně tajné plány této společnosti a nekalé marketingové praktiky. K diskusi se přidal i Peter Brandt a Ripple přirovnal k FEDu.

XRP můžeme přirovnat k USD a Ripple k centrální bance USA. Pokud bude Ripple chtít, vytvoří si tolik mincí XRP, kolik jen bude potřebovat. Je jen otázkou času, kdy v kódu tohoto altcoinu dojde ke změně a nenápadně se zdvojnásobí maximální množství mincí. Vytvoří se tak prakticky z ničeho. Proti tomuto tvrzení je však zásadně „XRP army“. Obdivovatelé tohoto altcoinu si myslí, že Brandt je jen obyčejný hlupák a nevyzná se v kryptoměnách.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na