Proč vám stále nevycházejí obchody – Zodpovědnost – Deník 9. týden

Share This Post

Po jisté odmlce se opět vracíme k našemu deníku. Samozřejmě že se nic nemění na tom, že budeme pokračovat v psychologické části tohoto kurzu, která by vám všem měla pomoct k tomu, abyste mohli být úspěšnými obchodníky. Nejde totiž jen o to, jak umíte nakreslit patterny na grafu a použít různé indikátory. Pokud chcete být ziskovými obchodníky dlouhodobě, musíte mít pořádek i ve své hlavě.

Musíte přijmout riziko a zodpovědnost

To, že musíte přijmout riziko, jsme vám popsali již v této části. Nicméně to není všechno. Z pohledu psychické stránky musíte mít zvládnutých ještě více konceptů. Dalším z nich je přijetí zodpovědnosti. Jak na to a co to znamená? To se dozvíte již nyní.

Nikdy nevyhrajete proti trhu, pokud nepřijmete zodpovědnost

Kolikrát se vám stalo, že jste se podívali na graf, vše vypadalo ideálně, například na pozici long, a vy jste do něj vstoupili. Následně se trh změnil a došlo na short. Vy jste přišli o peníze (snad díky stoplossu jen o část), ale začali jste obviňovat trh. Že má „něco proti vám, že je zmanipulovaný nebo že obchodování je hloupost.“

Pokud jste někdy udělali cokoli z tohoto, tak jste nikdy nepřijali odpovědnost za rozhodnutí investovat nebo obchodovat. A kvůli tomu nebudete moci být nikdy dobrými obchodníky. Protože jakmile vám vyjdou obchody, tak si řeknete, že jste vy ten dobrý obchodník. Ale pokud nevyjdou, tak si řeknete, že za to nemůžete, ale že za to může trh. A to je velká chyba.

Musíte proto umět přijmout odpovědnost za všechno. Za vstupy do pozice, za uzavření pozice, za zisky, za ztráty, zkrátka za všechno. Ušetří vám to spoustu naříkání, nervů, negativní energie, stěžování si a podobně.

Ego musí jít stranou

„I would rather be rich than right.“ Fráze velmi často používaná mezi obchodníky, která v překladu znamená následující:

 „Raději bych byl bohatý, než měl pravdu.“

Ve svém kurzu ji použil i obchodník Jakub Kralovanský, který to vnímá stejně. Mnoho obchodníků si řekne, že nevadí, že neměli pravdu. Raději totiž vydělají, než by se měli neustále bít do hrudi a tvrdit, že oni jsou těmi nejlepšími a neomylnými. To znamená pouze jedno, že pokud to chcete udělat, musí jít ego stranou.

Musíte si umět přiznat, že jste se mýlili. Že jste se mohli rozhodnout jinak, že jste mohli investovat jinde. A ne se za to obviňovat nebo nad tím naříkat. Třeba jít jednoduše dál a přijmout odpovědnost za rozhodnutí obchodovat nebo i za ztrátu.

Závěr

Právě díky takovým rozhodnutím si můžete ušetřit extrémně hodně nervů a zlosti na to, že se vám při obchodování něco nedaří. Jak to ale udělat? Jednoduše. Přijměte zodpovědnost. Za všechno. Od vstupu do obchodu přes ztráty až po fakt, že trh prostě nemůžete ovlivnit. Velmi se vám uleví na duši a budete pravděpodobně vykazovat mnohem lepší zisky.

Co číst dál?

Končíme první část našeho kurzu! – Deník 8. týden

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...