Revolut prestane v Spojených štátoch ponúkať kryptomeny

Share This Post

Britský fintech Revolut obmedzí svoje služby pre zákazníkov zo Spojených štátov. Konkrétne im prestane umožňovať prístup k obchodovaniu s kryptomenami. Spoločnosť to uviedla vo svojom piatkovom oznámení s odkazom na vývoj regulácií v tamojšom prostredí a s ním spojenou neistotou. Pôvodne plánovali vyradiť len kryptomeny označené ako cenné papiere. Nakoniec ukončí podporu celej funkcie.

Ukončenie prebehne v dvoch fázach. Od 2. septembra si už zákazníci nenakúpia ďalšie kryptomeny a od 3. októbra skončia aj možnosť ich predaja a držania. Podľa odhadov sa to dotkne asi 1 % z celkového počtu zákazníkov spoločnosti Revolut. Celosvetový počet používateľov ich služieb sa aktuálne pohybuje okolo 25 miliónov.

Revolut nie je jediný, kto obmedzuje svoje služby v Spojených štátoch

Už na začiatku júna oznámila populárna obchodná platforma Robinhood ukončenie podpory pre všetky tokeny, ktoré Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) označila v žalobe ako cenné papiere. V ponuke si tak ponechali len 15 rôznych kryptomien vrátane bitcoinu (BTC),  etherea (ETH), dogecoinu (DOGE) alebo napríklad avalanche (AVAX). Podľa ich vyjadrenia prešla platforma 16-mesačným procesom registrácie, ktorý ukončila SEC bez akéhokoľvek relevantného výstupu.

Záver

Samozrejme, že to nie je koniec obchodovania s kryptomenami pre zákazníkov Revolutu v Spojených štátoch. Pre väčšinu platforiem je tento trh taký významný, že aj Revolut už teraz aktívne hľadá spôsob, ako im obchodovanie s kryptomenami ponúkať a z jeho sprostredkovania profitovať. Veľmi to samozrejme bude súvisieť aj s vývojom súdneho procesu (ak k nemu dôjde) a s vývojom regulácií v nasledujúcich rokoch. Je celkom možné, že funkciu za pár mesiacov opäť zapnú bez žiadnych významnejších úprav. To nám ukáže iba čas.

Related Posts

Humanoidní roboti menia priemysel aj trh práce

Humanoidná robotika sa výrazne posúva dopredu. Technologické inovácie, nedostatok pracovnej sily a rastúci záujem investorov vytvárajú podmienky pre masívnu expanziu. V roku 2025 oznámili vstup na burzu firmy Unitree a Otsaw a trh očakáva ďalšie verejné ponuky v roku 2026.

Poľský prezident vetoval prísny kryptozákon a spustil politickú búrku

Poľský prezident Karol Nawrocki vetoval zákon o regulácii trhu s kryptoaktívami a tým odštartoval ostrý konflikt medzi vládou a kryptomenovou komunitou. Podľa jeho vyhlásenia by prijatie zákona predstavovalo riziko pre slobodu Poliakov, ich majetok aj pre stabilitu štátu.

Bitcoin sa v pondelok prepadol o 5 %, trh zasiahla lavína likvidácií

Bitcoin v noci na pondelok zažil jeden z najprudších prepadov posledných týždňov. Počas troch hodín klesla jeho cena takmer o 5 % na 86 950 dolárov a z trhu zmizlo vyše 539 miliónov dolárov z likvidovaných long pozícií. Bol to ďalší dramatický moment v slabom novembri, ktorý sa stal najhorším od roku 2018.

AI vládne světu od roku 2024, ale důvěra stále chybí

Umělá inteligence se od roku 2024 stala klíčovým tématem....

Staking ETF Etherea bude mít bez několikaměsíčního růstu jen malý dopad

Schválení stakingu pro spotové Ether ETF ve Spojených státech...