Schyluje se k velké události – regulační úřady v USA chtějí bankám povolit přijmout Bitcoin!

Share This Post

Po schválení ETF se schyluje k dalšímu významnému kroku amerických úřadů? Regulátoři začínají zvažovat, jak by umožnili bankám držet Bitcoin.

Mohlo by tě zajímat: Binance je terčem kritiky pro nedávný pád BTC na 8 000 USD – kdo ponese zodpovědnost?

Banky a Bitcoin?

Zdá se, že kryptoměny pomalu ale jistě otevírají dveře, které směřují do mainstreamu. Agentura Reuters přišla s průlomovou informací, která může výrazně promluvit do dění na trhu. Předsedkyně federální korporace pro pojištění vkladů Jelena McWilliamsová oznámila, že regulační orgány pracují na možnostech, které by bankám a klientům umožnily držet Bitcoin a další digitální aktiva. Samozřejmě, hlavním cílem nebude jen umožnění těchto kroků, ale také udržení se v rámci regulačních zákonů.

Regulační orgány chtějí bankám poskytnout jasný plán, jak postupovat při nákupu a následném držení BTC.

Co když to přejde?

Myslím si, že pokud se úřadům podaří prosadit tento krok, budeme svědky masového přijetí kryptoměn po celém světě. USA je velmoc, která jednoduše diktuje trendy. Čili je vysoce pravděpodobné, že se časem přidají i další země. V případě schválení se milionům lidem otevře brána do světa kryptoměn prostřednictvím standardních bank.

„Myslím si, že musíme umožnit bankám působit v krypto prostoru, přičemž musíme přiměřeně řídit tento stav a zmírňovat rizika. Pokud tuto činnost nezavedeme v bankách, bude se rozvíjet mimo ně a regulační orgány nebudou mít šanci je regulovat,“ uvedla McWilliamsová.

Přečti si také: Mastercard plánuje brzy umožnit obchodníkům přijímat platby za bitcoiny!

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Krok jak řídit kryptoměny?

Nutné ovšem je se na danou problematiku podívat i z druhé strany. Pokud úřady povolí bankám přijmout BTC, budou mít mnohem jednodušší cestu k totální regulaci kryptoměn.

„V současnosti se ve světě kryptoměn nachází více než 100 000 klientů. Banky musí najít cestu, aby mohly tato aktiva spravovat. V určitém okamžiku budeme řešit, jak a za jakých okolností budou banky kryptoměny držet ve své rozvaze. Problémem však může být volatilita, která je silná dokonce i na denní bázi. Musíme tedy rozhodnout, jak s těmito aktivy budeme zacházet.“

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...