[SPRÁVY] • Google Pay umožní zákazníkom nakupovať kryptomeny na Crypto.com • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Približne posledný týždeň bol pre bitcoin, ktorý sa 13. júla zotavil z poklesu pod 19 000 USD, pomerne priaznivý. S blížiacim sa víkendom aktívum vyskočilo nad hranicu 20 000 USD. Na rozdiel od predchádzajúcich víkendov sa však tentoraz BTC vydal ešte viac na sever a v pondelok do nového týždňa vstúpil nad 22 000 USD. Po malom ústupe 19. júla začala kryptomena opäť naberať na hodnote, čo vyvrcholilo masívnym nárastom nad 24 000 USD. To sa stalo jej najvyššou cenovkou za viac ako mesiac.

V nasledujúcich hodinách však BTC ustúpil o takmer 2 000 USD, pretože sa objavila správa, že Tesla v 2. štvrťroku predala takmer 1 miliardu USD zo svojich bitcoinových podielov. Na tento pokles aktívum dobre zareagovalo, odrazilo sa a v súčasnosti sa obchoduje zhruba okolo 23 500 USD.

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena bola v posledných desiatich dňoch na vzostupe a včerajší retracement bol vymazaný. V dennom meradle ETH vzrástlo o viac ako 8 % a opäť sa obchoduje okolo 1 600 USD. [1]

Kryptomeny

Objem obchodovania s XRP dosahuje frenetických úrovní

XRP zaznamenalo nebývalú aktivitu, keď objemy obchodov takmer dosiahli 18 miliárd XRP za jediný deň. Dôvodov šialeného návalu natívneho tokenu ripple by sa dalo uviesť hneď niekoľko, vrátane drobných výhier v súdnom spore proti Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC).

Spoločnosť Santiment zdieľala graf objemov transakcií pre XRP, ktorý naznačoval masívny nárast tohto aktíva. Divoké výkyvy objemov transakcií nechali on-chain analytikov škrabať sa na hlave, keď sa snažili dať týmto pohybom zmysel.

Prudký nárast objemov obchodov prichádza v nadväznosti na sériu taktických víťazstiev Ripple Labs nad Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Súd zamietol návrh SEC, aby zabránil prejavu bývalého úradníka Komisie, v ktorom označil ethereum za cenný papier. Súd udrel na SEC a označil taký návrh za „pokrytectvo“, ktoré nie je v súlade s princípmi zákonov, ktorými sa činnosť Komisie riadi. [2a]

Pracovníci v nestabilných ekonomikách najčastejšie berú mzdu v kryptomenách

Obyvatelia krajín s nestabilnou ekonomikou častejšie poberajú mzdu v kryptomenách, uvádza globálna náborová platforma Deel.

Vo svojej správe „State of Global Hiring Report“ firma zistila, že napriek medvediemu trhu v roku 2022 predstavuje krypto 5 % všetkých globálnych platieb vyberaných z platformy každý mesiac, čo je nárast oproti 2 % v druhej polovici roku 2021.

Podľa správy vykonávali platby v kryptomenách najčastejšie obyvatelia krajín s nestabilnou ekonomickou situáciou a menami. Patrili medzi ne krajiny Latinskej Ameriky (LATAM) a Európy, Blízkeho východu a Afriky (EMEA). [2b]

Banky, burzy, firmy

Epic Games „rozhodne“ nebude nasledovať zákaz Minecraftu NFT

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Epic Games Tim Sweeney tvrdí, že jeho firma „rozhodne nebude nasledovať“ vývojárov Minecraftu, ktorí zakázali nezameniteľné tokeny (NFT).

Vývojári Minecraftu Mojang Studios v stredu zakázali integráciu NFT, pretože sa domnievajú, že špekulatívny aspekt NFT spolu s nedostatkom a rizikom vylúčenia a podvodov údajne spojených s NFT je proti princípom hry. Tento krok bol v komunite NFT vnímaný ako veľmi kontroverzný, zatiaľ čo kohortou hráčov, ktorí sú kryptoskeptici, bol prijatý s pochvalou.

Sweeneyho spoločnosť je tvorcom široko úspešnej battle royal hry Fortnite, ktorá je tiež považovaná za metaverse platformu. Hoci Epic Games nie je nutne pre kryptomeny alebo NFT, generálny riaditeľ uviedol, že firma sa nesnaží svojim používateľom vnucovať na túto tému žiadne názory. [3a]

Google Pay umožní zákazníkom nakupovať kryptomeny na Crypto.com

Používatelia služby Google Pay majú teraz ďalší prístupový bod ku kryptotrhom vďaka integrácii platobných možností služby Crypto.com.

V aplikácii kryptomenovej peňaženky a obchodnej platformy Crypto.com bude čoskoro k dispozícii možnosť nákupu cez Google Pay v aplikácii, ktorá používateľom umožní rýchly a bezpečný nákup kryptomien. Kryptoburza túto najnovšiu funkciu predstaví budúci týždeň. Podľa najnovšej aktualizácie platformy budú mať používatelia systému Android pri nákupe kryptomien možnosť platiť pomocou služby Google Pay.

Používatelia, ktorí majú svoj účet Google Pay prepojený s kreditnou alebo debetnou kartou, budú môcť túto možnosť platby zvoliť v aplikácii Crypto.com, hneď ako bude integrácia budúci týždeň spustená. [3b]

CBDC, Regulácia

Indonézsky veľkoobchodný CBDC bude pripravený na použitie bankami do konca roka

Indonézska centrálna banka pracuje na zverejnení koncepčného návrhu vlastnej digitálnej meny, ktorú budú môcť banky používať do konca tohto roka, uviedol vo štvrtok guvernér Bank Indonesia Perry Warjiyo.

Digitálna rupia Bank Indonesia bude jedinou legálnou menou pre digitálne transakcie a bude sa s ňou zaobchádzať podobne ako s papierovými peniazmi, uviedla správa agentúry Bloomberg citujúca Warjiyo.

Digitálna rupia bude k dispozícii vo veľkých bankách a rôznych platobných getawayoch, ktoré ju budú predávať menším bankám pre retailové transakcie. Centrálna banka v súčasnosti skúma cezhraničné využitie digitálnej rupie. Indonézska centrálna banka v súčasnosti pracuje na aspektoch kybernetickej bezpečnosti CBDC a tiež na interoperabilite s finančnými systémami iných krajín. [4a]

SEC útočí na Coinbase kvôli údajným cenným papierom, CFTC a burza nesúhlasia

Americké ministerstvo spravodlivosti 21. júla obvinilo Ishana Wahiho, bývalého manažéra spoločnosti Coinbase, spolu s jeho bratom a treťou osobou z obchodovania s dôvernými informáciami. Išlo o historicky prvé obvinenie z obchodovania zasvätených osôb v kryptooblasti. Teraz, keď sa však usadzuje prach, sa zdá, že sa medzi SEC a CFTC, orgánom pre boj proti podvodom, ktorého pôsobnosť sa často prekrýva s pôsobnosťou prvého z nich, objavil spor o podstatu prípadu.

Podľa komisárky CFTC Caroline D. Pham by rozhodnutie posúdiť deväť tokenov uvedených v obžalobe ako cenné papiere mohlo mať ďalekosiahle dôsledky pre budúce právne spory aj pre spotrebiteľov. Tokeny klasifikované ako cenné papiere v nedávnom prípade sú okrem iného ENS, GALA, POWR a ALCX.

Ťažkopádnu taktiku SEC spochybnila pani Pham, ktorá zdôraznila význam spolupráce regulačných orgánov, aby sa zabránilo zbytočným treniciam spôsobeným neistou reguláciou. [4b]

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...