[SPRÁVY] • Spoločnosť Celsius reaguje na žalobu KeyFi vlastnou žalobou • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Extrémna volatilita z minulého týždňa, ktorá počas niekoľkých dní posunula bitcoin na juh o viac ako 4 000 USD, sa tento týždeň aspoň zatiaľ neopakovala. K poslednému výraznejšiemu pohybu ceny došlo cez víkend, kedy sa BTC prepadol na trojtýždňové minimum 20 800 USD.

Na tento prepad reagoval dobre a rýchlo sa vrátil na úroveň 21 000 USD. Odvtedy zostáva aktívum relatívne pokojné okolo tejto hranice s niekoľkými menšími cenovými pumpami a prepadmi, ktoré boli okamžite zastavené. K dnešnému dňu sa nachádza na úrovni tesne nad 21 000 USD a jeho trhová kapitalizácia sa stále pohybuje nad 400 miliardami USD.

Trochu prekvapivo väčšina altcoinov nedokázala v uplynulých 24 hodinách vytvoriť veľké cenové výkyvy.

Ethereum bolo donedávna pomerne volatilné. Humbuk okolo nadchádzajúceho The Merge vyhnal toto aktívum zhruba pred desiatimi dňami na niekoľkomesačné maximum presahujúce 2 050 USD. V nasledujúcom zhruba týždni ETH stratilo cez 500 USD, ale teraz sa po menšom dennom náraste nachádza nad 1 600 USD. [1]

Kryptomeny

India má viac ako 100 miliónov investorov do kryptomien

Spoločnosť KuCoin zverejnila 23. augusta svoju správu Into The Cryptoverse Report India a jej výsledky ukazujú, že väčšina indických investorov sa snaží v blízkej budúcnosti viac investovať do kryptomien. Napriek prísnym daňovým pravidlám plánuje 54 % investorov v nasledujúcich šiestich mesiacoch rozdeliť viac svojho kapitálu do kryptomien.

Podľa spoločnosti KuCoin by mal trh s kryptomenami v Indii do roku 2030 dosiahnuť hodnotu 241 miliónov dolárov. V Indii je približne 115 miliónov kryptoinvestorov, ktorí krypto držia alebo s ním v posledných šiestich mesiacoch obchodovali. To predstavuje 15 % populácie vo veku od 18 do 60 rokov, pričom ďalších 10 % dospelých sa o trh zaujíma a počas nasledujúcich šiestich mesiacov by chcelo investovať. [2a]

Banky, burzy, firmy

Spoločnosť Celsius reaguje na žalobu KeyFi vlastnou žalobou

Začiatkom tohto leta zažalovala spoločnosť KeyFi, softvérová firma zaoberajúca sa stakingom a bývalý partner platformy, spoločnosť Celsius za zlú správu vkladov zákazníkov, podvod a nedodržanie dohody medzi oboma stranami. K dnešnému dňu tento prípad ešte nebol súdom vyriešený.

V zaujímavom slede udalostí však kryptoúverník reagoval vlastnou žalobou, v ktorej KeyFi obvinil z využívania prostriedkov spoločnosti Celsius k neoprávneným obchodným transakciám, zjavnej krádeže a „hrubej nekompetentnosti“.

Žaloba na vrátenie peňazí tiež tvrdí, že obchodný vzťah medzi oboma bývalými stranami začal v roku 2020, keď sa Jason Stone, generálny riaditeľ KeyFi, údajne predstavil ako priekopník v oblasti stakingu na mince a DeFi, v snahe získať prístup k prostriedkom spoločnosti Celsius. Podľa kryptoúverovej spoločnosti sa však veci rýchlo zvrtli. [3a]

Peking a spoločnosť Hengqin rozširujú metaverse v situácii, keď sa ekonomika stretáva s problémami

Po Šanghaji, ktorá plánuje rozvoj svojho metaverse, pridávajú metaverse do svojich ekonomických plánov aj ďalšie miestne čínske vlády. Dva najnovšie plány pochádzajú z pekinského okresu Tongzhou a z Hengqinu blízko susedného Macaa, a to práve v čase, keď niektoré čínske technologické spoločnosti zmenšujú svoje podniky, aby čelili hospodárskemu poklesu.

Pekinský okres Tung-čou uviedol, že sa zameria na rozvoj štyroch odvetví súvisiacich s metaverse – digitálny dizajn, virtuálni ľudia, rozšírená realita a digitálne umenie. Podľa dokumentu uverejneného v utorok plánuje región tiež spustiť investičný fond na podporu začínajúcich podnikov súvisiacich s metaverse a zriadiť priemyselný park, v ktorom sa tieto spoločnosti usadia.

Podľa v utorok zverejneného politického spisu zaradil Hengqin metaverse do plánu ekonomickej stabilizácie s tým, že vytvorí podrobnejšiu politiku podpory odvetví súvisiacich s metaverse. Hengqin je ostrov a označený ako oblasť spoločne spravovaná orgánmi pevninskej Číny a Macaa. [3b]

Huobi Global rokuje s malajzijským regulátorom o zaradení na zoznam investorov

Huobi Global oznámila, že pracuje na tom, aby bola v súlade s Malajziou po tom, čo jej regulátor cenných papierov zaradil seychelskú kryptoburzu za prevádzkovanie obchodu s digitálnymi aktívami bez riadnej registrácie.

„V súčasnej dobe rokujeme s malajzijskými regulačnými orgánmi o našej prítomnosti na miestnom malajzijskom trhu,“

– uviedla Huobi v stredajšom písomnom vyhlásení.

„Dodržiavanie predpisov je základným pilierom nášho podnikania a my sa snažíme túto zásadu dodržiavať.“

Komisia pre cenné papiere v Malajzii uviedla, že každý subjekt, ktorý vykonáva činnosti na kapitálovom trhu, vyžaduje súhlas SC a investorov „dôrazne vyzývame, aby neinvestovali do žiadnych nelicencovaných alebo neregistrovaných subjektov“. [3c]

CBDC, Regulácia

Čína začína ďalšiu fázu testovania CBDC s platbou e-CNY vo verejnej doprave

Podľa niekoľkých zdrojov Čína v utorok oficiálne začala ďalšie kolo pilotného testovacieho programu digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). V meste Kuang-čou je teraz možné platiť za jazdu verejným autobusom digitálnou menou CBDC v jüanoch (e-CNY) na desiatich dopravných linkách. Cestujúci si na tento účel musia jednoducho stiahnuť aplikáciu e-CNY, vložiť finančné prostriedky a naskenovať QR kód umiestnený v platobnej časti autobusu a zaplatiť za jazdu.

Podobne deň predtým mesto Ningbo uviedlo, že cestujúci môžu teraz platiť za jazdu metrom na 125 staniciach pomocou e-CNY. Ningbo je 9. mestom v Číne, ktoré na linkách metra zaviedlo pilotný test e-CNY, kedy cestujúci môžu jednoducho naskenovať a zaplatiť za cestu. [4a]

Austrálske Severné teritórium uvažuje o prelomovej regulácii krypto hazardných hier

Austrálska dostihová komisia Northern Territory Racing Commission (NTRC) konzultuje so svojimi držiteľmi licencií na hazardné hry predbežný návrh na začlenenie krypto-stávok do regulovaného odvetvia hazardných hier.

Hazardné hry v Austrálii sú z väčšej časti regulované na úrovni jednotlivých štátov, nie na federálnej úrovni. NTRC dohliada na všetky hazardné a stávkové spoločnosti, ktoré sa rozhodnú získať licenciu v Severnom teritóriu (NT), vrátane globálnych stávkových spoločností, ako sú Betfair, Entain Group, Draft Kings a Sportsbet.

Za súčasného stavu rozoslala NTRC držiteľom licencií neverejný dokument, v ktorom sa snaží získať podnety a spätnú väzbu k tomu, ako by mohlo vyzerať regulačné prostredie, aby sa v NT rozbehlo krypto-stávkovanie. [4b]

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...