[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Posledných sedem dní bolo podstatne menej volatilných ako predchádzajúci týždeň, keď sa BTC v jednej chvíli prepadol o 15 000 USD. V uplynulom týždni sa aktívum pohybovalo predovšetkým okolo hranice 30 000 USD, pričom došlo k niekoľkým pokusom o rozhodné prekonanie tejto úrovne, avšak s malým až so žiadnym úspechom.

Najvýraznejší vzostup prišiel 16. mája, keď BTC vyskočil až nad 31 000 USD, no bol rýchlo zastavený v pohybe a počas niekoľkých hodín ustúpil o viac ako 2 000 USD. Tento scenár sa opakoval ešte niekoľkokrát, naposledy v piatok. Po tomto odmietnutí sa bitcoin prepadol pod 29 000 USD.

Víkend strávila kryptomena obchodovaním prevažne do strany a nepodarilo sa jej vyzvať 30 000 USD. To sa stalo až včera neskoro večer, keď BTC prešiel do ofenzívy a vyskočil na intradenné maximum nad 30 500 USD.

Tiež altcoiny boli počas víkendu pomerne pokojné, ale väčšina z nich dnes zozelenala. Vedie ethereum, ktoré ako druhá najväčšia kryptomena získala späť 2 000 USD a po 5 % dennom raste sa dokonca priblížila k 2 100 USD. [1]

Mohlo by ťa tiež zaujímať: TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Kryptomeny

Spoluzakladateľ etherea naznačuje, že zlúčenie by mohlo nabrať oneskorenie

Dlho očakávaný prechod etherea na proof-of-stake (PoS) bol znovu odsunutý. Podľa posledných správ bol dátum nakoniec stanovený na august tohto roku. Spoluzakladateľ etherea Vitalik Buterin sa nedávno zúčastnil šanghajského summitu vývojárov ETH Web 3.0.

Práve na tejto akcii spomenul, že prechod na PoS má byť na testovacom serveri Ethereum Ropsten spustený 8. júna budúceho mesiaca.

Preston Van Loon, hlavný autor siete ethereum, na konferencii Permissionless tiež uviedol, že k prechodu označovanému ako The Merge by malo dôjsť v auguste, ak všetko pôjde podľa plánu. [2a]

Analytik, ktorý predpovedal krach bitcoinu v roku 2021, odhalil realistickú cestu k novému historickému maximu BTC

Pseudonymný analytik známy ako Dave the Wave svojim 105 000 sledujúcim na Twitteri oznamuje, že predvída potenciálny scenár, kedy sa bitcoin bude budúci rok alebo aj dlhšie sekať, než okolo konca roku 2023 prelomí hranicu 70 000 USD.

Na základe grafu Dave the Wave sa domnieva, že BTC je schopný dosiahnuť vrchol cyklu blízko 200 000 USD okolo mája alebo júna 2024, teda približne za dva roky.

V najbližšom čase sa podľa kryptoanalytického veterána bitcoin v súčasnej dobe snaží o vytvorenie dna. Dave the Wave porovnáva súčasnú cenovú akciu BTC s rokom 2018, kedy sa bitcoin vymanil z klesajúceho trojuholníkového obrazca a potom sa odrazil od 200-týždňového kĺzavého priemeru. [2b]

Záujem o službu Ethereum Name Service dosahuje „kritického množstva“

Služba Ethereum Name Service zažíva vďaka povedomiu komunity a nízkym poplatkom za gas najlepší mesiac v histórii, čo sa týka nových registrácií, obnovenia účtov a príjmov.

Vedúci autor služby Ethereum Name Service (ENS) Nick Johnson v pondelok na Twitteri zverejnil metriky služby domény Web3 za celý doterajší máj. Poznamenal, že čísla sú pripravené prekonať doterajšie rekordy, pretože už teraz sú na historických maximách, „a do konca mája zostáva ešte týždeň“.

Jonson v pondelok uviedol, že hlavným faktorom, ktorý prispieva k vyššiemu dopytu po doménach ENS, je to, že ide o miesto, kde môžu ľudia „vytvárať zdieľané komunity bez toho, aby im bola vopred vnútená nejaká zastrešujúca štruktúra“. [2c]

Banky, burzy, firmy

Spoločnosť OpenSea predstavuje šikovný NFT Marketplace Seaport

Spoločnosť OpenSea 20. mája predstavila Seaport, úplne nové Web3 NFT trhovisko pre obchodovanie s populárnymi kolekciami tokenov. Nový decentralizovaný protokol nie je určený iba pre OpenSea, ale môžu na ňom stavať všetci vývojári, tvorcovia obsahu a zberatelia.

Seaport zaujíma iný prístup než štandardný model obchodovania s NFT, ktorý zahŕňa platformu sprostredkovávajúcu obchod medzi predávajúcim a kupujúcim.

Predávajúci sa môžu dohodnúť na dodaní určitého počtu položiek vo formáte ERC-20, ERC-721 alebo ERC-1155, čo bude označované ako „ponuka“. „Protiplnenie“ nastane, keď niekoľko položiek dostane kupujúci. Tento proces však bude podľa oznámenia automatizovaný a riadený decentralizovanou múdrou zmluvou. [3a]

CBDC, Regulácia

Generálny riaditeľ spoločnosti CoinSwitch sa zasadzuje o regulačnú jasnosť, istotu a pokoj

Na prebiehajúcom výročnom zasadnutí Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose sa do popredia záujmu dostala neistota indickej regulácie pre kryptografický sektor. V rozhovore pre agentúru Reuters zdôraznil generálny riaditeľ spoločnosti CoinSwitch Kuber Ashish Singhal dilemu vládnej politiky v tomto odvetví.

Singhal ocenil krok indickej vlády v oblasti zdanenia a reklamné pokyny pre kryptografický sektor, ktoré vydala Indická rada pre reklamné štandardy (ASCI). Podľa mediálnych správ je však podľa neho treba urobiť viac vrátane prijatia súboru zákonov.

Je potrebné vytvoriť mechanizmus na sledovanie transakcií a ich hlásenie úradom v prípade potreby a normy pre overovanie totožnosti a prevod kryptoaktív, vysvetlil. [4a]

SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby

Známa globálna služba pre zasielanie finančných správ SWIFT sa chystá otestovať centrálnu banku digitálnej meny (CBDC) prepojením niekoľkých sietí CBDC za účelom vykonávania cezhraničných platieb. Okrem toho, že v súčasnej dobe prepája finančné inštitúcie po celom svete za účelom komunikácie a vykonávania finančných platieb, oslovila táto sieť so sídlom v Belgicku poradenskú spoločnosť Capgemini a francúzske služby v oblasti informačných technológií, aby tento projekt podporili.

Oficiálny blogový príspevok uverejnený 19. mája naznačuje, že využitie CBDC na riešenie cezhraničných platieb mohlo byť pre tento typ digitálnej meny slepou uličkou, pretože jej vývoj sa primárne zameriaval na riešenie problémov v súlade s domácou politikou. Thomas Zschach, riaditeľ pre inovácie v spoločnosti SWIFT, sa však vyjadril, že nové rôzne siete CBDC musia spolupracovať, aby umožnili prevody „bez trenia“ cez hranice, a SWIFT bude hrať rozhodujúcu úlohu. [4b]

Related Posts

Bankový gigant JPMorgan hovorí, že zrútenie bitcoinu a kryptomien môže byť krátkodobé – tu je dôvod

JPMorgan, gigant finančných služieb, hovorí, že najnovšie zrútenie trhu...

El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador...

SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko...

[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bolo to práve počas uplynulého...

Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s...

[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil...