Technická analýza 15.02.2022: Ethereum a Litecoin, altcoiny ještě pojedou z kopce

Share This Post

Za předpokladu, že Bitcoin bude nadále klesat, je také velmi pravděpodobný pokles altcoinů. Kam by mohly zamířit ceny altcoinů, se podíváme dnes v těchto short analysis. Uvedu zde pouze ty nejdůležitější úrovně a sentiment trhu. Pojďme se tedy v krátkosti podívat na altcoiny Ethereum a Litecoin.

Bitcoin dnes retestuje úrovně okolo 44 000 $, tak jak jsem včera predikoval v této analýze: 

Ethereum: ETH/USD

Monthly …………………Velmi silný a stabilní UPtrend
Weekly …………………Stále platný, ale velmi slabý UPtrend
Daily …………………….Již dobře zformovaný downtrend
Z pohledu střednědobého trendu je jasně vidět, že Ethereum, stejně jako Bitcoin, stojí před určitou rozhodnou fází vývoje na weekly. Měsíční trend nebude narušen ani poté, kdy cena ETH oslabí pod hodnotu 2000 $. Prostě si může dovolit takové oslabení a stále mu budou kupci věřit, takže nebudeme podléhat panice, když se ETH propadne o 800 – 1000 $. Aktuálně se Ethereum obchoduje za cenu 3 140 $, ale zároveň je však blízko rezistence, která se nachází na cenové hladině 3675 – 3930 $.
Daily graf Ethereum ( Coinbase )
Do konce měsíce by měla cena konsolidovat mezi úrovněmi 3300 – 2800 $, aktuálně se nacházíme uprostřed tohoto pásma. Konec měsíce může rozhodnout, zda bude Ethereum nadále ztrácet, nebo se vydá cestou růstu a návratu k rezistenci. Pokud by monthly zavírala nad úrovní 3100 $, je reálné, že cena bude dál pokračovat k hladině 3800 $. V případě propadu ceny z jakéhokoliv důvodu musíme počítat s korekčním dnem v oblasti okolo 1910 – 1840 $.

Litecoin: LTC/USD

Monthly …………………Poměrně silný, ale postupně slábnoucí UPtrend
Weekly …………………Zde již proběhla změna trendu, aktuálně tedy Downtrend
Daily …………………….Downtrend
Litecoin v roce 2017 zaznamenal značný zájem investorů, kdy cena vystoupala ze 4 $ až na 370 $, což je nárůst o 10 170 %. Ovšem při posledním bullrunu tak úspěšný LTC nebyl. Ano, cena v roce 2021 dosáhla pěkného maxima 413 $, ale velmi rychle se zatáhla. Tady byl úřadujícím prvkem čistě spekulativní kapitál, který chtěl pouze rychlý zisk, cena začala růst na hodnotě 41 $ a zhodnotila se o 900 %. Je vidět že od Litecoinu nemůžeme v následujícím období čekat velký zázrak. Pokud současná monthly zavře slabě, což by bylo v případě, že close bude pod 124 $, uvidíme další nepříjemné oslabení. Dnes cena Litecoinu roste stejně jako zbytek trhu, který je ve vleku rostoucího Bitcoinu, a můžeme očekávat, že LTC otestuje sestupnou lokální trendline na hodnotě 142 $. Celkově může být dosažena hodnota 148 – 150 $, nicméně až BTC nalezne lokální maximum a začne otáčet, tak s ním půjde dolů také LTC.
Daily graf Litecoin ( Bitstamp )

 

Bohužel všechno nasvědčuje tomu, že korekční dno by se mohlo zformovat v oblasti okolo 60 $. To by tedy znamenalo, že Litecoin čeká další  50% oslabení ze současných cen. Celkově by to znamenalo korekci o velikosti -85 % z dosaženého ATH 413 $. Rozhodně se vyplatí do pásma  mezi 75 – 60 $ umístit nákupní příkazy, neboť potenciál následného růstu je 160 %. Cena by po odražení v úrovní 70 $ mohla zamířit až k dlouhodobé sestupné trendline, která se nachází na hodnotě 180 $. Primárně, bez ohledu na dnešní vývoj, míří Litecoin jižním směrem, a velmi pravděpodobně nám to potvrdí close současné monthly svíce.

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...