Tesla predstavila Model Y – Je toto akt zúfalstva?

0
sad sadn elon musk

Automobilka Tesla nedávno predstavila nový model vozidla, ktorým tak zväčšila svoju ponuku osobných áut. Celkovo tak máte na výber z luxusných variant – Model X a Model S – alebo môžete zvoliť dostupnejší Model 3, prípadne nový Model Y.

„Model Y je SUV a je o cca 10% väčší, než Model 3. Bude mať menší dojazd, než Model 3 a bude stáť trochu viac.“

Iste vás neprekvapí, že ľudia sa nehrnú, aby si objednali túto  novinku.

Akcie Tesly tesne pred zrútením?

Automobilka Tesla je vo veľkých problémoch. Podľa analytikov v prvom štvrťroku 2019 stratí 500 – 600 miliónov dolárov. Záujem o elektrické vozidlá tohto výrobcu padá. Dopyt klesol z 25 250 Model 3 áut v decembri 2018 na 6500 Model 3 áut v januári 2019 a iba 5750 Model 3 áut v minulom mesiaci.

Ani predstavenie nového produktu nepomohlo a záujem o Model Y je minimálny. Všetko nasvedčuje tomu, že dlhodobo nadcenené akcie Tesly začnú klesať. Podľa niektorých odhadov by mohli padnúť až o 75% na 79-70 $.

1D TSLA - CBoE BZX
1D TSLA – CBoE BZX

Akcie Tesly síce v posledných piatich dňoch stúpli o približne 4-5%, ale dnes sa po otvorení na burze CBoE vytvoril gap, ktorý zmazal predchádzajúce zisky. Od dnešného rána sme zaznamenali iba minimálny pohyb a ak zohľadníme fundament, je celkom jasné, kam bude TSLA nasledovať.

Krátke stúpanie o ~8-9 USD je teoreticky možné, no po víkende budeme pravdepodobne dole (viď graf).

Čo čítať ďalej?

Pozrite si najnovšiu analýzu akcií Tesly:

Analýza akcií společnosti Tesla – Ve znamení velké volatility

Zdroj:
ccn.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na