Těžební anomálie téměř způsobila hard-fork Bitcoin blockchainu

Share This Post

Těžba Bitcoinu je stále lukrativnější a konkurence rychle stoupá. Zatímco cena této kryptoměny není moc dobrá a těžit Bitcoin se ziskem je pořádný oříšek, zůstává relativně malé množství bloků, za které je odměna 12,5 BTC. Blížící se halving ji oseká na polovinu a Bitcoin bude muset reagovat růstem ceny. Z těžby Bitcoinu se tedy stala lukrativní záležitost.

Spolu s rostoucí konkurencí také stoupá pravděpodobnost různých anomálií. Jedna taková se vyskytla dnes a upozornil na ni výzkumný tým burzy BitMEX.

Zdá se, že dva nejvlivnější BTC mining pooly, Antpool a BTC.com, našli hlavičku pro další blok ve stejnou dobu. Vznikla tak hrozba hard-fork Bitcoinové sítě, co nikdo nechce. Na druhé straně, žádný pool se dobrovolně nevzdá vytěženého bloku. Odměna v současnosti činí více než 100 000 $.

Může vás zajímat: Odhalte podvody jako profíci – Scam cloud mining projekty

Naštěstí se celá situace nakonec vyřešila a síť přijala blok od poolu BTC.com. Antpool by mohl sám pokračovat v tažení nového Chai, ale to by se mu s největší pravděpodobností nevyplatilo. Každopádně, tato anomálie bude v BTC blockchainu zapsána na věky věků.

Podobné anomálie se ve skutečnosti dějí relativně často. Každých pár měsíců vznikne podobný konflikt a ve většině případů situaci vyřeší pravidla při miningu.

Sledujte Kryptomagazín na Facebooku a nenechte si ujít naše zpravodajství.

Nevíte co dál? Podívejte se na naši analýzu Litecoinu a rozbor altcoinů. Analýzu jsme publikovali na našem YouTube kanálu BitLink.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...