Vládci kryptoměny Bitcoin Cash se rozhodli zavést daně do těžebního ekosystému a po výrazném zvýšení ceny Bitcoin Cashe v posledních týdnech se rozhodli ukrojit malým těžařům ze zisků. Toto oznámení podali veřejnosti formou článku na Medium. Cílem zdanění je podle šéfa BTC.TOP zachování decentralizace BCH blockchainu a jeho vývoje.
Peníze, o které mineři budou v příštích šesti měsících zkráceni, totiž půjdou přímo do kapes vývojáře. Jiang Zhuoer – šéf zmíněného mining poolu, ve svém příspěvku vysvětluje, že vývojáři nemohou dlouhodobě pracovat zdarma. Jednou z možností je samozřejmě dotování vývoje z kapes velkých korporací.
Tak funguje například vývoj Bitcoinu, který z velké části dotuje společnost Blockstream. Díky tomu podle Jianga získala moc nad Core vývojáři. A tu využívá k dosažení vlastních cílů – jako např. ponechání velikosti bloku na aktuálním 1 MB, což vedlo k odštípnutí Bitcoin Cashe v roce 2017.
Já pouze dodávám, že za Big Blockery, kteří se neustále montovali do Bitcoinu a zpomalovali jeho vývoj, mi vůbec není smutno. A je dobré, že mají vlastní mince.
Viděli jste už dnešní LIVE Trading 2.0?
(článek pokračuje pod videem)
Čína jako inspirace pro zdanění minerů
Jiang zdanění minerů dále obhajuje uvedením Číny jako příkladu. Nejprve uvedl, že tato země v posledních 40 letech zaznamenala úžasný růst HDP. Dále cituje architekta čínských reforem Ding Xiao Pinga, jehož filozofie je velmi jednoduchá a sestává ze tří bodů:
- Filozofie kočky – Je jedno, jestli je kočka bílá nebo černá. Každá kočka je dobrá, pokud chytá myši.
- Filozofie řeky – Při přechodu řeky se dotýkej kamenů.
- No-debate theory – V podstatě jde o to, že namísto dohadování je třeba činit.
První dva body si můžete klidně rozmyslet, Jiang si vzal k srdci jen ten třetí. V podstatě tím chce říci, že názor komunity a samotných minerů ho nezajímá. On s jeho kamarády ovládají většinu Bitcoin Cash hashratu. A pokud řeknou, že se mining bude danit, tak se prostě bude danit. Vybrané peníze následně poputují na peněženky firem, jako je Bitcoin ABC, které vlastní ti samí většinový mineři.
Tolik k decentralizaci Bitcoin Cashe…
Co číst dál?
Čína a kryptoměny – Čím vším jsme si prošli a co nám tento složitý vztah přinese?
Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš šéfredaktor Samuel S.