TOP 5 článkov uplynulého týždňa + Bitcoin uzavrie rok 2023 ako jedno z najvýkonnejších aktív

Share This Post

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše články po jednom, skúste naše týždenné zhrnutie. Všetko dôležité, čo sa v ten týždeň udialo, nájdete tu prehľadne na jednom mieste. Každý nadpis je možné rozkliknúť a prejsť tak na celý článok. Chýbať nebude ani bonusová správa.

Telefón spoločnosti Solana sa vypredal, traderi si všimli ponuku s prudko rastúcou cenou tokenu BONK

Dňa 5. decembra si spoluzakladateľ spoločnosti Solana Labs Anatolij Jakovenko v podcaste Unchained povzdychol nad nedostatočným predajom telefónov Saga. Dnes je telefón Saga v USA úplne vypredaný a v Európe zostáva len niekoľko kusov. Spoločnosť teraz obmedzuje nové objednávky na jednu na domácnosť. Náhly zhon po telefónoch však nebol primárne spôsobený túžbou vlastniť samotný telefón.

„Chystajú sa vykúpiť telefón Solana, pretože token BONK bude mať čoskoro väčšiu hodnotu ako samotný telefón,” napísal na X riaditeľ výskumu spoločnosti The Block Steven Zheng. Tokeny kryptomeny BONK sú súčasťou nákupu telefónu.

Poplatky za transakcie bitcoinu dosiahli 20-mesačné maximum – ťažiari oslavujú

Priemerný poplatok za prevod bitcoinu v špičke sa aktuálne pohybuje okolo 30 USD. Pre niekoho zlá správa, pre niekoho dôvod na radosť. Príjmy ťažiarov sa v čase písania tohto článku podobajú roku 2021, kedy cena tokenu dosahovala svoj all-time high (ATH). Prečo sú poplatky tak vysoko?

Najprv si musíme uvedomiť, že rast ceny poplatkov je nevyhnutným princípom fungovania blockchainu bitcoinu. Princíp Proof-of-Work (PoW) je tak nastavený a znižujúca odmena za vyťažený blok počíta s presunom príjmu ťažiarov na stranu poplatkov. Mnohí samozrejme očakávali, že táto situácia nastane až kdesi v ďalekej budúcnosti.

Americký dolár sa dostal na 4-mesačné minimum, bitcoinový trader predpovedá ďalší 10 % pokles

Bitcoin sa môže tešiť na pozitívny vývoj, pokiaľ jeho vzťah k slabosti DXY vydrží. Hodnota dolára sa znižuje kvôli stávkam na „pivot“ Feda. Bitcoin sa môže v najbližších týždňoch a dokonca aj neskôr tešiť známemu podpornému faktoru, ak sa budú naďalej prejavovať nové makroekonomické faktory. V príspevku na platforme X zo 14. decembra populárny obchodník Crypto Ed, zakladateľ obchodnej skupiny CryptoTA, vyzeral niekoľkomesačné minimá v sile amerického dolára.

Bitcoin a silný dolár v minulosti vykazovali inverznú koreláciu. Tá sa síce v poslednom čase znížila, ale teraz sa všeobecne predpokladá, že zmeny v americkej makroekonomickej politike budú posilňovať Bitcoin. Do budúcna však budú hrať do kariet dolára.

Binance Pay zvýši každodenné používanie kryptomien v Česku vďaka partnerstvu s Blackcatcard

Binance Pay, platobná služba pre kryptomeny od spoločnosti Binance, oznámila svoje partnerstvo s online bankovníctvom Blackcatcard. Toto partnerstvo významne rozširuje možnosti používateľov v Česku vykonávať bežné nákupy s kryptomenami a podporuje dlhodobý cieľ spoločnosti Binance podporovať finančnú slobodu a celosvetové prijatie digitálnych aktív.

Používatelia kryptomenovej burzy Binance teraz môžu ľahko previesť svoje aktíva priamo na svoje účty Blackcatcard, ktorá umožňuje pohodlne previesť USDT na EUR len niekoľkými kliknutiami. Navyše je možné tieto prostriedky použiť na nákup tovaru a služieb ako online, tak offline s pomocou Blackcatcard.

Saylor: Schválenie Bitcoin ETF môže predstavovať významný míľnik na Wall Street za posledných 30 rokov

Michael Saylor, výrazný propagátor bitcoinu, nedávno v rozhovore pre spravodajský portál Bloomberg vyjadril svoje názory na potenciálne schválenie spotového Bitcoin ETF a jeho vplyv na finančné trhy. Podľa jeho slov by mohlo schválenie ETF predstavovať najvýznamnejšiu finančnú udalosť na Wall Street za posledné tri dekády, porovnateľnú s historickým vznikom ETF pre S&P 500. Saylor zdôraznil transformačný potenciál tohto kroku pre investičné stratégie, ktorý by mohol otvoriť novú éru investícií do digitálnych aktív.

Saylor predpovedá, že Bitcoin ETF by umožnilo retailovým a inštitucionálnym investorom legálny a efektívny prístup k investovaniu do najväčšej kryptomeny sveta. Tento krok by podľa neho mohol vyvolať masívny záujem o kryptomeny a byť katalyzátorom pre býčí trend na trhu s digitálnymi menami. 

Bonusová správa

Bitcoin uzavrie rok 2023 ako jedno z najvýkonnejších aktív

Bitcoin by mal tento rok zakončiť lepšie ako väčšina hlavných tradičných aktív. Aspoň tak znie aktuálna predpoveď spoločnosti Kaiko Research. Predpokladá, že napriek napätým makroekonomickým podmienkam a protivetru v kryptografickom priemysle vzrastie táto kryptomena v roku 2023 o viac ako 160 %.

Výkonnosť Bitcoinu predstihuje len niekoľko spoločností, vrátane NVIDIA Corp. Tá od začiatku roka vzrástla o 241 % a prekonala tak 163 % zisk bitcoinu.

Výnosy niektorých aktív - Zdroj: Kaiko
Výnosy niektorých aktív – Zdroj: Kaiko

Analýza spoločnosti Kaiko rozdeľuje cenovú akciu BTC v priebehu roka do troch etáp. Medzi marcom a októbrom sa BTC takmer vždy obchodoval medzi 25 000 a 30 000 dolármi, pričom v polovici roku 2023 prudko klesol a dosiahol dlhodobé minimá. Avšak potom, čo spoločnosť BlackRock 15. júna podala žiadosť o vytvorenie spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) na bitcoin, trhová cena kryptomeny vzrástla nad 40 000 USD.

Takže aj napriek trochu nudnej polovici roka má BTC tento rok jeden z najlepších pomerov zo všetkých hlavných aktív, druhý najlepší po gigante Nvidia, ktorého akcie sa od januára do mája vďaka vzrušeniu z umelej inteligencie viac ako zdvojnásobili.

Očakáva sa, že Komisia pre cenné papiere Spojených štátov (SEC) prijme začiatkom januára konečné rozhodnutie o tom, či povolí spotové obchodovanie s bitcoinom prostredníctvom ETF. Medzi spoločnosti, ktoré sú v rade na schválenie, patria významní hráči na Wall Street, najmä BlackRock, Fidelity, WisdomTree, ARK a 21Shares a VanEck a ďalšie.

Analýza tiež poukazuje na opačnú koreláciu Bitcoinu s indexom akciového trhu Nasdaq 100. Podľa nej je Bitcoin často vnímaný ako zabezpečenie proti inflácii a je prirovnávaný k digitálnej verzii zlata. Jeho hodnotu ale prevažne ovplyvňovali makroekonomické faktory, výkonnosť amerického dolára a vývoj na akciovom trhu.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...