TOP 5 článkov za minulý týždeň + Charles Hoskinson: Kryptopriemysel na svoje prežitie bitcoin nepotrebuje

Share This Post

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše články po jednom, skúste naše týždenné zhrnutie. Všetko dôležité, čo sa v ten týždeň udialo, nájdete tu prehľadne na jednom mieste. Každý nadpis je možné rozkliknúť a prejsť tak na celý článok.

Bitcoin by mohol do roku 2025 dosiahnuť cenu 150 000 dolárov, predpovedá Bernstein

Spoločnosť Bernstein uviedla, že očakáva, že by cena bitcoinu mohla do polovice roku 2025 vzrásť na 150 000 USD. Odhadovaná cena je takmer štyrikrát vyššia ako súčasné ocenenie, ktoré činí 40 000 dolárov. Cez víkend sa cena bitcoinu dostala na najvyššiu úroveň od mája 2022.

Odhad je zhruba štvornásobkom súčasnej ceny okolo 39 500 USD. Ďalej je viac ako dvojnásobkom historického maxima bitcoinu, ktoré v novembri 2021 predstavovalo viac ako 67 000 USD.

Bitcoin maximalisti vs. altcoineri: Dve protichodné vízie budúcnosti kryptomien

Generálny riaditeľ spoločnosti Jan3 Samson Mow povedal, že porovnávať Bitcoin s altcoinmi je ako porovnávať „lietadlo s papierovou lastovičkou”. Na druhej strane generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse povedal: „Svet bude multichainový.”

Tieto protichodné vyhlásenia sú najnovším frontom v najdlhšie trvajúcom spore v oblasti kryptomien. V bitke medzi Bitcoinom a všetkým ostatným, čo nasledovalo po ňom.

Pre kryptomenovú komunitu sú jedinci, ktorí sa držia iba jedného blockchainu, často označovaní ako maximalisti. Bitcoinový maximalizmus je takmer rovnako starý ako samotný Bitcoin, pričom sa tento fenomén objavil nedlho po jeho vzniku.

Obchodníci na krátkych pozíciách tento rok strácajú viac ako 6 miliárd USD

Bitcoin a ostatné kryptomeny tento rok zažívajú slušnú rely. A rast vďaka nim zažívajú aj spoločnosti s kryptomenami priamo spojené. A zdá sa evidentné, že to veľa obchodníkov nečakalo. Na krátkych pozíciách akcií týchto spoločností prerobili viac ako 6 miliárd USD.

Analytická spoločnosť S3 Partners zverejnila štatistiku obchodníkov za tento rok. Obchodníci od začiatku roka hojne otvárali krátke pozície na akcie firiem, ako sú Coinbase, MicroStrategy alebo Marathon Digital. Tie ale spoločne s bitcoinom zaznamenali silný rast. V čase písania tohto článku má bitcoin medziročný nárast 161 %. Za rovnaké obdobie zaznamenala Coinbase nárast 312 % a MicroStrategy 285 %. 

Buffetova hra na istotu – Prečo vsádza na Apple?

Warren Buffett, miliardár a šéf investičného kolosu Berkshire Hathaway, je v investičnom svete známy svojím jedinečným prístupom k investíciám. Na rozdiel od bežnej múdrosti, ktorá radí diverzifikovať, Buffett kladie dôraz na koncentrované investície do vybraných spoločností. Jeho filozofiu možno zhrnúť slovami diverzifikácia je obranou proti nevedomosti. Toto pravidlo je zreteľné v jeho investičnom portfóliu, kde ohromujúcich 48 % z celkových 363 miliárd amerických dolárov pripadá na akcie Apple.

Buffettova kontrola nad 90 % investičného portfólia Berkshire Hathaway zahŕňa významné podiely v spoločnostiach, ako sú Apple, Coca-Cola, Bank of America, American Express a Chevron. Zvyšok portfólia je v správe jeho kolegov Todda Combsa a Teda Weschlera.

Bonusová správa

Charles Hoskinson: Kryptopriemysel na svoje prežitie bitcoin nepotrebuje

Charles Hoskinson, zakladateľ platformy pre decentralizované financie (DeFI) Cardano (ADA), sa vyjadril, že prežitie kryptomenového priemyslu už nezávisí od bitcoinu (BTC).

Hoskinson, významná postava v oblasti blockchainu, povedal, že bitcoin síce hral kľúčovú úlohu pri vytváraní odvetvia, ale teraz sa stal postrádateľným. A to preto, že sa objavujú novšie technológie a digitálne aktíva. Uznal však historický význam bitcoinu a uviedol, že je zásadné mať digitálne aktívum s povesťou digitálneho zlata.

Bitcoin potrebuje priemysel, aby prežil, a určite potrebuje burzy a všetku ďalšiu infraštruktúru, pretože v tomto rozmere nie je sebestačný. Ale priemysel už Bitcoin na prežitie nepotrebuje. Je pekné mať digitálne aktívum, ako je Bitcoin, s touto reputáciou digitálneho zlata.

Hoskinson poukázal na paralely s minulými technologickými zmenami. Spomenul najmä skúsenosti so spoločnosťou Microsoft a jej operačným systémom Windows. Poznamenal, že hoci bol kedysi systém Windows považovaný za neporaziteľný, stratil svoju dominanciu, keď sa odvetvie posunulo smerom k mobilným zariadeniam. Varoval, že ak sa bitcoin neprispôsobí meniacej sa dynamike a technologickému pokroku, môže ho stretnúť podobný osud.

Hoskinson ďalej vyzval bitcoinovú komunitu, aby prijala inovácie a zvážila plán, ktorý bitcoinu umožní zostať konkurencieschopný s ostatnými blockchainovými platformami.

Bitcoin by mohol vytvoriť roadmapu, kde by mohol byť konkurencieschopný s Ethereom alebo inými vecami. Je to ich (BTC komunity) rozhodnutie ako ekosystém ísť touto cestou. Nemyslím si, že im to komunita dovolí.

Výkonný riaditeľ pripomenul ich úsilie na podporu inovácií a najmä vyzdvihol, ako Cardano do svojho dizajnu začlenilo myšlienky zo začiatku roku 2010, vrátane múdrych zmlúv a vydávania aktív, aby predstavilo alternatívu v oblasti digitálnych mien.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...