Bitcoin je největší digitální měnou na světě. Bitcoin je nejbezpečnější kryptoměnovou sítí a rozhodně nejrozšířenější. Zde jsou tři fakta o Bitcoinu, které nejsou tolik známé.
184 miliard Bitcoinů
Velká většina dnešních uživatelů Bitcoinu nebyla v prostoru kryptoměn v roce 2010. Tehdy se ovšem udála velmi zajímavá věc. Neznámý hacker objevil chybu v kódu Bitcoinu a tu následně využil. V rámci bloku 74638 vytvořil obrovské množství BTC.
Informace o stavu trhu – [PŘEHLED TRHU] Po slibném růstu přišel znovu pád – změna na altcoinech
Hackerovi se podařilo pomocí zneužití chyby v kódu vytvořit 184 miliard Bitcoinů. Taková situace si žádala rychlou nápravu a během pěti hodin vydal Satoshi opravu kódu, která následně umožnila pokračování Bitcoinu, jak jej známe dnes.
Tento hack je dnes známý jako Value overflow incident. S velkou pravděpodobností se jednalo o nejnebezpečnější období v historii kryptoměn. I díky tomuto příkladu je možné dobře ocenit dnešní kryptoměnový trh. Díky mnoha alternativám a kombinaci mnoha přístupů nebude možné zlikvidovat všechny kryptoměny. V době počátku kryptoměn mohl mít tento incident dalekosáhlé důsledky.
Bitcoin má 436 dětí
Bitcoin je možné forknout. To v podstatě znamená, že v jednu chvíli se část sítě rozhodne fungovat podle jiných pravidel, která se liší od předchozí verze. Vznikne tak nová verze předchozího systému.
Seznam predikcí ceny BTC – Kam až může jít cena Bitcoinu
Forky jsou oblíbeným způsobem, jak tvořit nové kryptoměny. Mezi ty nejznámější patří například Litecoin či Bitcoin Cash. Na příkladu Litecoinu je dobře vidět, jaké změny proběhly v rámci přechodu na novou kryptoměnu. Litecoin generuje nové bloky přibližně jednou za 2,5 minuty, má jiný maximální počet mincí a také jinou hašovací funkci.
V rámci BTC tak přímými či nepřímými forky vzniklo na 436 nových kryptoměn, které se dají považovat za děti Bitcoinu. A Litecoin je z nich stále nejúspěšnější.
První Bitcoin faucet
BTC faucety jsou v podstatě webové stránky, které po návštěvnících vyžadují určitý úkol, za nějž jsou následně odměněni v podobě BTC (většinou se jedná o malé množství satoshi, což je 0,00000001 BTC).
Málo známý je ovšem fakt, že první faucet, který byl vytvořen Gavinem Andersenem, distribuoval 5 BTC každému návštěvníkovi jeho webu. Cílem bylo zvýšit adopci a dělat reklamu Bitcoinu.
Při dnešních hodnotách BTC by se jednalo o přibližně 50 000 dolarů za jednu návštěvu. Zdá se, že snahy Andersena i ostatních propagátorů BTC byly nadmíru úspěšné.
Co číst dále: