TRON (TRX) je už takmer rok v deflácii

Share This Post

Aktuálne na trhu kryptomien prevláda medvedí sentiment. Mnoho projektov, v snahe udržať sa v zelených číslach, sa snaží takmer o nemožné. To prinieslo aj jeden zaujímavý rekord – dobu strávenú v stave deflácie.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Robert Kiyosaki: Kúpte si bitcoin hneď!

Rekordná šnúra pre TRON

Je to tak, TRON (TRX) sa nachádzal v stave deflácie v období medzi 28. októbrom 2021 a 12. októbrom 2022, čo sa rovná 50 týždňom alebo takmer jednému roku. Informáciu zverejnil 17. októbra na Twitteri účet TRONSCAN, čo je oficiálny explorer blockchainu TRON.

Podľa zverejneného oznámenia dosiahol celkový objem tokenov TRON na konci tohto deflačného obdobia 9,6 miliardy TRX. Údaje okrem iného hovoria, že počet novo vygenerovaných TRX tokenov dosiahol maximum 5 273 312 dňa 14. augusta 2021. Naopak najvyšší počet počet spálených tokenov sme zaznamenali dňa 22. mája 2022. Rečou presných čísel sa jednalo o 1 106 056 407 TRX tokenů.

TRX ako deflačná kryptomena

O tokene TRON sa hovorí ako o deflačnej kryptomene po tom, čo sa komunita siete vo februári 2021 dohodla, že bude zavedený deflačný mechanizmus spaľovania. Ten v priebehu času znižuje jeho celkovú ponuku v obehu.

To znamená, že počet jeho mincí v obehu sa čas od času znižuje, čím sa minca (na rozdiel od inflačných kryptomien a tradičných fiat peňazí, ktorých hodnota sa znehodnocuje, ako banky a siete razia nové mince) stáva hodnotnejšou.

Mohlo by vás tiež zaujímať: TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa

V apríli 2021 TRX dokončil svoj prvý historický deflačný krok. Tím stojaci za kryptomenou TRON vtedy tento krok náležite okomentoval a vyhlásil TRX za prvú kryptomenu na svete, ktorá prešla z inflácie do deflácie, čím upevnila svoju hodnotu.

TRON – ďalšie rekordy na obzore?

Nedávno TRON prekonal ďalší rekord: Viac ako 4 miliardy sieťových transakcií počas 24 hodín. Došlo k tomu potom, čo sa objavili zvesti, že práve zakladateľ projektu Justin Sun je skutočným kupcom krypto burzy Huobi.

Okrem toho hodnota stakovaných TRONov presiahla 12 miliárd dolárov a počet účtov vytvorených v sieti prekročil 116 miliónov. V čase písania článku sa cena TRX pohybuje na úrovni 0,06257 USD, čo predstavuje denný nárast o 1,88 %.

Mimochodom, aktuálny prehľad všetkých kryptomien môžete sledovať pod priloženým odkazom TU

Záver

Projekt TRON vznikol už v roku 2017 s cieľom decentralizovať zdieľanie informácií na internete a počas ICO mánie získal od investorov 70 000 000 dolárov. Pre mnohých môže byť celkom prekvapujúce, že sa aj dnes stále drží v prvej pätnástke projektov podľa trhovej kapitalizácie.

Nedávno bol na jeho sieti spustený „najviac decentralizovaný stablecoin“ o ostrovný štát Dominika si ju vybral k emisii národnej kryptomeny. Uvidíme, ako sa mu bude dariť v budúcnosti. Treba dodať, že okrem fanúšikov má projekt aj veľký rad odporcov a kritikov.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...