Z Bitcoinu se za posledních deset let stala vcelku funkční a relativně decentralizovaná měna. Dá se jím platit po celém světě (i když to občas není jednoduché) a nikdo nemá dostatečnou moc na to, aby mohl ovládat celý trh. Nikdo, možná kromě šéfa BitMEXu, Arthura Hayese. Ten je manipulacemi trhu vcelku známý – hlavně na své platformě.
Pokud chcete vědět o nebezpečích BitMEXu více, přečtěte si tento článek.
Burza BitMEX je mezi obchodníky známá jako krypto-kasino. Otevřete pozici s pořádnou pákou a modlíte se, aby vás to z ní nevyhodilo na stoploss nebo aby vám to nezlikvidovalo celý účet. BitMEX nevytváří peníze z ničeho. Pokud vyhrajete (tedy vytvoříte zisk obchodováním), jiný trader na platformě musí prodělat. Objem longů a shortů na BitMEXu je tedy vždy víceméně stejný.
Doporučujeme zhlédnout: [STREAM] Smějeme se Craigu Wrightovi a rozebíráme stav trhu
Jak funguje obchodování na BitMEXu?
Případné odchylky se vždy pokryjí fondem. Pokud většina obchodníků prodělává (jsou ve ztrátě), fond se zvětšuje. V momentě, kdy začnou vyhrávat, se peníze na výhry (uzavření pozic v plusu) pokrývá z fondu a systém bez problémů funguje dál.
Peněženka, na níž se nacházejí Bitcoiny BitMEX fondu, je veřejně známá a její hodnotu můžeme sledovat v přímém přenosu. Aktuálně je v ní více než 31 300 BTC s hodnotou přesahující 320 000 000 $. A to je pouze část peněz, které lidé na BitMEXu za ty roky prohráli – je to jakýsi mlýnek na Bitcoiny.
Za posledních šest měsíců se objem BitMEX fondu zdvojnásobil. Aktuálně tvoří 0,15 % všech Bitcoinů v oběhu.
Vzhledem ke stoupající tendenci trhu s kryptoměnami je tato strategie generování zisku pro BitMEX velmi výhodná a vybízí, aby burza aktivně podnikala kroky proti tomu, aby její zákazníci vytvořili zisk obchodováním. Různé malé manipulace, vyhazování stoplossů, mrznutí stránky vždy, když se něco děje… To je na BitMEXu běžná praxe.
Co číst dál?
Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Samuel S.