Volume na burze Bakkt roste – milion dolarů za 24 hodin!

0
Bakkt

Spuštění burzy Bakkt bylo mezi fanoušky kryptoměn velmi očekávané. Krypto-komunita si od tohoto projektu slibuje příliv nových institucionálních peněz na trh a možná i menší revoluci v tokenizaci majetku. Už jsou to tři týdny od spuštění Bakktu a výsledky jsou zatím neprůkazné. Mnozí očekávali více.

Těsně po spuštění přišla první vlna zklamání. Na Bakktu se během zahajovacího dne zobchodovalo jen pár Bitcoinů. Žádné miliardy, ba ani miliony. To se však postupně mění, což dokazuje i tento tweet:

Zdá se, že objemy na burze postupně rostou. Stránka bitcointradevolume.com hlásí, že za posledních 24 hodin bylo konečně dosaženo volume 1 milion dolarů. Ve srovnání s prvními dny je to cca o 3 000 % více!

Na dobré věci se čeká a Bakkt není výjimkou

Radikální zvýšení volume přišlo po růstu ceny Bitcoinu o 300 $ ze středy (9. 10.). Ve srovnání s objemy na dalších burzách je to však pouze malý zlomek procenta. Pouze na Binance se zobchodovaly Bitcoiny za téměř 470 milionů dolarů. Druhý Kraken hlásí $ 136 milionů a na třetím místě v BTC volume se umístila burza Coinbase Pro ($ 125 milionů).

Bitcoin Futures na CME jsou dnes v útlumu. Burza hlásí zobchodované kontrakty ve výši 183 milionů dolarů. Bakkt tedy má co dohánět.

Co číst dál?

Možná bychom se na ty institucionální peníze neměli příliš těšit.
Ve všem je nějaký háček!

Spôsobili pád Bitcoinu inštitúcie? – Výskum aktivity na CME Futures to naznačuje

 

avatar
  Subscribe  
Upozornit na