Vývojář Zcashu publikoval SDK, které umožní posílat privátní transakce přes mobil

0
zcash zec privatne mobilne transakcie

For-profit vývojář, který stojí za kryptoměnou Zcash  Electric Coin (ECC), včera publikoval velmi důležitý kód, jenž umožňuje vytvořit ZEC anonymní peněženky na mobilních operačních systémech Android a iOS. Nové SDK (Software Development Kit) staví na dřívějším vývoji softwaru z roku 2019. Zatímco podpora pro Android byla teoreticky možná už koncem minulého roku, pro mobily od Apple je to novinka.

Kromě SDK firma publikovala i kompletní backend. Služba je vytvořena tak, aby se na ni bez problémů mohla připojit mobilní zařízení. V mobilu samozřejmě nechcete mít walletku s full nodem a celým blockchainem. Většina mobilních peněženek tedy používá služby, které do mobilu posílají pouze relevantní data a do blockchainu zase odesílají podepsané transakce. V mobilu máte v podstatě pouze privátní klíč k vašim mincím.

Dnes večer představíme čtyři a půl mincí, které podle nás ještě budou pumpovat. Nenechte si tento článek ujít! Přidejte se mezi naše fanoušky na Facebooku a naše články se začnou objevovat přímo na vaší FB nástěnce.

Problémy z minulosti zažehnány!

Pro Zcash je to skvělá zpráva. Tato kryptoměna totiž měla v minulosti s podporou mobilů problémy. Zcash blockchain má totiž veřejnou a privátní část. Veřejná funguje podobně jako Bitcoin a všechny transakce tam máte jako na dlani. Privátní část je navržena tak, aby bylo nemožné cokoli vysledovat.

V minulosti byl s privátními transakcemi na mobilu problém, protože jejich šifrování vyžadovalo velký výkon a spotřebovalo až 2,9 GB paměti RAM. Sapling upgrade Zcashu z roku 2018 snížil nároky na paměť. V roce 2019 vznikla první referenční mobilní peněženka pro Android kompatibilní s testnetem (verze Zcashu určená pro vývojáře na testování svých řešení) a dnes už máme i první reálné praktické řešení.

Momentálně je řada na vývojářích, kteří musí službu od ECC implementovat do svých peněženek. Brzy bychom se tak mohli dočkat prvních privátních mobilních Zcash walletek.

Co číst dál?

Podívali jste si už dnešní LIVE trading 2.0? BitLink zase ožívá! Nezapomeňte se přihlásit k odběru a přejeme vám příjemné sledování dnešního streamu.

LIVE Trading 2.0 – Dva dny po pumpě – Bude následovat otočka?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na