Záležitosť Silvergate – Ako to ovplyvňuje cenu bitcoinu?

Share This Post

Minulý týždeň prišla správa ohľadom problémov obľúbenej krypto banky Silvergate. Väčšina spoločností s ňou preventívne prerušila spoluprácu a špekuluje sa, že piatkový rýchly prepad mohol byť zapríčinený práve touto správou. Od piatku sa bitcoin pevne drží okolo hladiny 22 350 USD.

A práve táto stabilita sa dá čítať ako negatívny dopad celej aféry. Koniec týždňa bol totiž ekonomicky silný a za normálnych okolností by sa na tejto nálade bitcoin zviezol. Indexy Nasdaq a S&P 500 mali pekné nárasty. Americký dolár naopak zaznamenal zamietnutie a pomaly klesá.

Hodinový rozvoj ceny bitcoinu (BTC) a porovnanie vývoja cien S&P 500 (oranžová). Môžete vidieť piatkový rast vs stagnácia BTC (Zdroj: TradingView.com).
Hodinový rozvoj ceny bitcoinu (BTC) a porovnanie vývoja cien S&P 500 (oranžová). Môžete vidieť piatkový rast vs. stagnácia BTC (Zdroj: TradingView.com).

To všetko sú ukazovatele, ktoré naznačujú možný rast kryptomien a pri bitcoine možnosť ďalšieho otestovania rezistencie na 25 000 USD. To sa ale nenastalo. Nerozhodnosť trhu naznačuje vyčkávanie, čo prinesie ďalší týždeň. Akcie Silvergate sú zatiaľ vo výpredaji. Aktuálne sa cena pohybuje okolo 5 USD. Na konci roka 2021 sa obchodovali za 230 USD.

Záver

Tento týždeň má rozhodne čo zaujímavé ponúknuť. Dnes a zajtra vystúpi Jerome Powell v Kongrese. Očakáva sa jastrabí prejav aj s ohľadom na zvyšovanie sadzieb na posledných dvoch zasadnutí FED. V piatok budú v Spojených štátoch zverejnené informácie o nezamestnanosti v sektoroch mimo poľnohospodárstva. To všetko sú udalosti, ktoré môžu mať vplyv na cenu kryptomien bez ohľadu na aféru Silvergate. Osobne si myslím, že ak trh túto aféru uchopí ako menej závažnú, tak to možno prečítať ako silnú dôveru v kryptomeny alebo absenciu špekulantov na trhu s bitcoinom. Oboje je pre mňa správa pozitívna.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...