Cena BTC se stále pohybuje v sestupném koridoru, ale i přes to vychází Bitcoin v porovnání s akciemi daleko lépe. Dluh USA neutěšeně roste a jeho přepočet na BTC přináší zajímavý obrázek o tom, jak mladý je kryptoprostor. Za krátkou dobu své existence si kryptoměny získaly silné místo ve společnosti. Francie nově pro středoškoláky zavedla průřezové téma kryptoměn.
Analýza ceny BTC – 02.11.19 Technická analýza BTC/USD – Před dalším poklesem si můžeme trochu přilepšit
Bitcoin vs. S&P
S&P je nejznámějším akciovým indexem. Právě S&P se často používá jako hlavní indikátor toho, jak si obecně akcie na trhu vedou. I když od krize akcie masivně stoupaly na ceně, tak Bitcoin je pořád hravě strčí do kapsy.
Podle studie, kterou přinesla jedna z největších burz Coinbase, si Bitcoin od roku 2013 vede konstantně lépe než akciové trhy. „Přestože cena Bitcoinu jeví výrazné výkyvy, tak obecný trend je směrem nahoru. I tento rok předehnal Bitcoin svět akciových indexů.“, je uvedeno ve zprávě.
Více informací – [TOP10] Top 10 bizarností, které se dají objednat z Aliexpressu!
Podle Coinbase disponuje alespoň částí BTC na 27 milionů američanů, což jsou poměrně zajímavá čísla. Společnost tvrdí, že se jedná o ilustraci toho, jak v ranné fázi se nacházíme v technologické revoluci blockchainu. Coinbase také přišla s výzkumem, který na vzorku 4 415 investorů ukázal, že existuje silná důvěra v to, že Bitcoin bude přinášet větší zisky než akcie. Nutno dodat, že Coinbase má zájem na tom, aby tato čísla vycházela co nejlépe a tak je nutné je brát s jistou rezervou, ačkoliv poskytují částečný přehled o tom, jak si kryptoměny stojí v porovnání s akciovými trhy.
Dluh Spojených států v BTC
Světové ekonomiky trápí obrovské míry dluhového zatížení. Tento jev je často kritizován jako destabilizační pro budoucí rozvoj ekonomik. Na úplném vrcholu se nachází USA s dluhem 22.5 bilionů dolarů (anglicky trillion). Hned za USA je Japonsko, které má dluh ve výši 12 bilionů dolarů a třetí místo pak obsadila Čína, kterou trápí dluh ve výši 9.5 bilionů dolarů.
Právě vysoké dluhy dělají nejednu vrásku investorům, protože může přijít čas, kdy dojde na vracení peněz a ukáže se, že státy nejsou schopny tyto částky splatit. Pokud by se splácení řešilo tisknutím nových peněz, tak může dojít k hyperinflaci.
Pokud si přepočítáme dluhy na BTC, tak rychle zjistíme, že na americký dluh by bylo potřeba 2,7 miliardy BTC. BTC ovšem může být v oběhu maximálně 21 milionů. Právě nedostatek Bitcoinů povede k postupnému vzestupu ceny.
- USA: $22.5T (2750582250.00 BTC)
- Japan: $12T (1466977200.00 BTC)
- China: $9.5T (1161356950.00 BTC)
- UK: $3.5T (427868350.00 BTC)
- France: $3T (366744300.00 BTC)
- Italy: $2.9T (354519490.00 BTC)
- India: $2.8T (342294680.00 BTC)
- Germany: $2.2T (268945820.00 BTC
Adopce už není za dveřmi – stojí na prahu
Francie nově zařadí do svého vzdělávacího plánu pro střední školy vysvětlení toho, co je to Bitcoin, co jsou to kryptoměny a jaký je jejich dopad na světovou ekonomiku. Konkrétní témata v rámci výuky budou například tyto: „Je Bitcoin měna budoucnosti?“, „Může Bitcoin nahradit Euro?“ a „Věříte svým měnám?“.
Podle ministerstva školství budou studenti konfrontováni s otázkami, jako je porovnání fiat měny a Bitcoinu. Cílem je zvýšit povědomí o digitálních měnách a vytvořit u studentů základní pochopení nově nastupujícího ekonomického fenoménu.
Francie je známa svým otevřeným přístupem ke kryptoměnám. Nově schválené regulační rámce přináší společnostem ve Francii jasné hranice. V příštím roce by měl být Bitcoin přijímán na 25 000 prodejnách po celé Francii. Mezi ně patří např. gigant ve sportovním vybavení společnost Decathlon.
Co číst dále?
Posledná šanca uchmatnúť si členstvo v zľave – Ste pripravení na zimnú sezónu?