[Zprávy] Bitcoin za 100 000 dolarů nejdříve v roce 2021 – Apple chválí kryptoměny – NSA tvoří vlastní kryptoměnu – Nestlé dal blockchain pořádně zabrat

Share This Post

Predikce ceny BTC je ošemetná věc. Harold Burger přišel s rozsáhlou analýzou, která předpovídá cenu BTC za 100 000 dolarů nejdříve v roce 2021 a nejpozději v roce 2028. Společnosti Apple se zase líbí technologie kryptoměn. NSA tvoří kvantově rezistentní kryptoměnu a Nestlé si s blockchainem uvědomilo potřebu transformace.

Predikce BTC od Burgera

Burger ke své predikci použil metodu Power-law, se kterou se snaží předvídat dlouhodobý růst ceny BTC. Sám ovšem ve svém článku tvrdí, že dlouhodobé predikce jsou velmi problematické a kalkulují primárně s cenou a ne s fundamentální hodnotou systému.

I tak jeho rozbor ceny BTC, a z něj vycházející predikce, stojí za pozornost. Právě pomocí Power-law se podle Burgera dají predikovat dvě základní věci. Jednou z nich je fakt, že pravděpodobně neskončí cyklický vývoj ceny BTC. Druhým, extrémně důležitým poznatkem je pak cena, na které je dobré BTC prodávat (vrchní strana koridoru).

Celou analýzu najdete zde a rozhodně stojí za přečtení. Základní poznatky z rozboru Burgera jsou, že BTC dosáhne ceny 100 000 dolarů nejdříve v roce 2021 a nejpozději v roce 2028, kdy by cena BTC už neměla spadnout pod výše zmíněných sto tisíc dolarů. Milion dolarů za BTC je podle jeho analýzy možný nejdříve v roce 2028 a nejpozději v roce 2037.

Apple a kryptoměny

Víceprezidentka společnosti Apple pro Apple Pay, Jennifer Bailey, uvedla, že její společnost vidí velký potenciál v kryptoměnách. „Sledujeme kryptoměny a myslíme si, že jsou opravdu zajímavé. Věříme, že mají dlouhodobý potenciál“, řekla pro CNN Bailey.

Více informací – VIDEO analýza – Bitcoin nás v září uspí – Žádný velký pohyb nečekejte!

Apple je tak dalším technologickým gigantem, který vidí ve světě kryptoměn potenciál. Facebook je znám svou Librou, která by měla být formou stablecoinu založeného na různých podkladových majetcích, které umožní udržení stabilní hodnoty. Samsung zase zařadil do výbavy svých telefonů ETH a BTC peněženky. Velké společnosti tak nastupují na decentralizovaný vlak.

Největší korejská zábavní společnost chystá vlastní kryptoměnu

Korejský gigant z oblasti populární muziky se chystá vstoupit do světa kryptoměn. Společnost SM Entertainment odtajnila své plány na vytvoření vlastního blockchainu ve spolupráci s CTIA Labs.

Podle představitele CTIA Labs chce SM Entertainment vytvořit blockchain, který jim pomůže prorazit hranice mezi virtuálním a reálným světem. V podstatě by tak měla vzniknout platforma, která umožní přímou interakci mezi producenty a fanoušky.

Ačkoliv detaily nejsou ještě známé, tak Sang-Sik Joo z CTIA Labs potvrdil, že se má jednat o decentralizovanou entitu na poli zábavy. Logicky se tak nabízí přímá interakce mezi umělci a konzumenty. V rámci decentralizovaného prostředí by mělo být možné nakupovat tvorbu umělců přímo a díky tomu by fanoušci měli levnější služby a producenti zase vyšší profit. U samotné společnosti by pak profit plynul pravděpodobně z poplatků v rámci sítě.

NSA vyvíjí vlastní kryptoměnu

NSA (National Security Agency) je známou bezpečnostní institucí, spadající pod americkou vládu. Ta se nyní snaží podle mnohých indicií vytvořit vlastní, kvantově rezistentní kryptoměnu. Kvantově rezistentní znamená, že bude odolná vůči prolomení kryptografie ze strany kvantových počítačů, které jsou k tomu perfektně designované (IOTA by např. měla být kvantově rezistentní).

Proč by ale NSA vyvíjela svou vlastní kryptoměnu? Kvantová rezistence je totiž klíčem k bezpečnému, digitálnímu přenosu hodnoty. Pokud bude prolomeno standardní šifrování, tak budou mít státy obrovský problém s tím, jak naložit s celým digitálním obchodem. Představte si situaci, kdy má USA k dispozici bezpečnou, digitální formu dolaru pro digitální svět, zatímco ostatní státy bojují o záchranu svých financí. To je hlavním důvodem, proč právě NSA pracuje na takovémto konceptu.

Nestlé dal blockchain zabrat

Nestlé, potravinářský gigant, začal pracovat s blockchainem za specifickým účelem. Tím je sledování původu a zpracování potravin. Od prvního semínka až k rukám zákazníka. Nestlé bylo dokonce nominováno za své blockchain sledování původu potravin na prestižní cenu od International Data Corporation.

„Přidání blockchainu do našeho businessu otestovalo, jak rychle jsme schopni se pohybovat jako organizace.“ řekl Armin Nehzat, manažer digitálních technologií Nestlé. Dle jeho slov byla aplikace blockchainu daleko větší výzvou, než se původně očekávalo. Nestlé tak muselo přehodnotit, jestli jeho tradiční obchodní praktiky stále fungují. Nestlé si tak podle Nehzata muselo získat více startupový přístup k businessu.

Co číst dále?

Podle Binance má dominance Bitcoinu klesnout na 60 % – Je altcoin boom reálný?

Related Posts

AI vládne světu od roku 2024, ale důvěra stále chybí

Umělá inteligence se od roku 2024 stala klíčovým tématem....

Staking ETF Etherea bude mít bez několikaměsíčního růstu jen malý dopad

Schválení stakingu pro spotové Ether ETF ve Spojených státech...

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...