Cena BTC se propadla o přibližně 5 % za posledních 24 hodin, což ovšem není důvod ke znepokojení. V USA se budou obchodovat nové finanční deriváty BTC. Zelenou dala projektu Tassat CTFC. Kryptoměnové burzy se musí připravit na nové období. Státní dohled přichází a regulace posilují.
Proč se nebát dalšího propadu BTC
Bitcoin po nedávném vzestupu opět prolomil 200-day moving average a cena se pak strmě propadla téměř o 5 %. To může být dobrá zpráva. V první řadě se s největší pravděpodobností jedná o pokračující období sekundární akumulace. Druhou dobrou zprávou je pak uzavření CME gapu, který sice uzavřel již flash crash, ale nyní se přidaly i ostatní burzy.
Když je CME gap pryč, můžeme se podívat, které hladiny jsou důležité. V první řadě máme stacionární support na hranici 8 700 USD, který momentálně testujeme. Dalším kritickým supportem je pak hranice přibližně okolo 8 000 USD, kde máme psychologický support a zároveň spodní hranici EMA Ribbon, která při posledním pokusu o pokles ukázala svou sílu, kdy tvořila support 4 týdny za sebou. A tím se dostáváme k nejdůležitější hranici, kterou momentální býčí trh má. Tím je hranice dlouhodobého, vzestupného pohybu. Ten se nyní nachází na pozici 7 700 USD, ale v brzké budoucnosti bude také na hranici 8 000 USD. Pokud bychom uzavřeli týdenní svíce pod 8k, tak je to důvod k jistým obavám. Momentálně jsme však stále v býčím trhu. Propad pod 200-day MA je sice nepříjemný, ale je možné, že se jedná o tzv. Long squeeze, který je přípravou na další postup směrem nahoru.
USA bude mít nové deriváty Bitcoinu
New Yorská společnost Tassat (dříve známá jako trueDigital) dostala zelenou od CFTC (Commodity Futures Trading Commission). Tassat cílí, podobně jako Bakkt, na futures pro institucionální investory. Ty by měly být podobně jako u Bakktu fyzicky vyrovnávány. To znamená, že celý kontrakt probíhá kompletně v rámci BTC. To je rozdíl od CME Futures, které jsou vyrovnávány v dolarech.
Více informací: 08.11.19 Technická analýza NEO/USD – NEO moc hezky překvapilo
CTFC tak potvrdila trend, který byl viditelný již při spuštění Bakktu. Regulátoři se nesnaží, anebo nedokáží zastavit postup vzniku digitálních trhů. Podle CTFC je tak již registrováno 19 společností, které mohou poskytovat regulované služby ve světě kryptoměnových derivátů. Pro společnost Tassat to znamená velký krok.
„Přidáním burzy do našeho ekosystému umožní zajistit kompletní end-to-end řešení, které momentálně nikdo jiný nenabízí. To zahrnuje tokenizace, platby, datovou analytiku a vyrovnávání. Z toho budou následně profitovat naši klienti a partneři,“ řekl CEO Thomas Kim.
Burzy se musí připravit na KYC/AML
Známá analytická společnost CipherTrace přišla s tvrzením, že kryptoměnové burzy se musí urychleně připravit na nové regulační rámce. Kryptoměny se staly součástí mainstreamu a s tím se pojí i to, že národní státy budou aplikovat pravidla, která mají ochránit jejich zájmy.
Analýza altů: 08.11.19 Update altcoinov – LTC, ADA, EOS
Jednou z klíčových věcí, na které CipherTrace upozorňuje, je fakt, že nové regulace vyžadují sledování i toho, kam zákazníci burzy finance odesílají.
„Nové regulace z dílny FATF (Financial Action Task Force) změní způsob, jakým kryptospolečnosti operují. Je potřeba vytvořit způsob, jak mohou společnosti v kryptosvětě vyjít regulacím vstříc, a na tom také pracujeme,“ řekl Dave Jevans, CEO CipherTrace.
Z předchozích poznatků plynou dva jasné závěry. Pokud vlastníte burzovní coiny jako HT, BNB či KCS, tak je nutné si ověřit, zda jsou dané burzy připraveny na nová pravidla. Pro majitele privacy coinů jako Monero či Zcash je pak nutné zvážit rizika, která se pojí s anonymitou sítě. Ta totiž není v souladu s novými regulacemi.
Co číst dále?