Přijde vůbec někdy Altcoin sezóna? – Tři důvody, proč cena Bitcoinu náhle vystřelila o 1 000 dolarů – Burundi: Obchodování kryptoměn je nezákonné! – Britská libra zažila růst po přešlapu Borise Johnsona – Milionáři ve velkém hromadí cash – připravují se na krizi? – Blíží se další setkání Federal Reserve – co nám může přinést?
Přijde vůbec někdy Altcoin sezóna?
Nadšenci kryptoměn a zejména lidé, kteří zakoupili různé altcoiny během bullrunu 2017, pravděpodobně netrpělivě čekají, kdy altcoiny začnou opět výrazně růst. Avšak jak nám Bitcoin a jeho dominance na trhu dokazují i v posledních dnech, sezóna altů nemusí přijít tak brzy. Dokonce se šíří názory, že nemusí přijít vůbec. A to z jednoduchého důvodu: I kdyby začal nejbližší bullrun a instituce by se ve velkém přidaly, veškerá pozornost bude upřena zejména na Bitcoin. Podporuje to několik průzkumů, které jednoznačně potvrzují zájem institucí výhradně o Bitcoin. Altcoiny na čele s Ethereal a Ripple tak mohou mít před sebou velmi těžkou situaci, aby obhájily svou situaci na trzích.
Více o této zprávě se dočtete, když kliknete na následující link: cryptobriefing.com
Tři důvody, proč cena Bitcoinu náhle vystřelila o 1 000 dolarů
Pohybu 1 000 dolarů směrem nahoru na ceně Bitcoinu jste si určitě všimli. Pokud se pravidelně informujete o ceně kryptoměn nebo pokud obchodujete, tak vám taková zpráva určitě neunikla. Avšak co způsobilo tento náhlý růst na ceně Bitcoinu? Samozřejmě s určitostí to říct neumíme, ale tyto tři novinky mohly jistě pomoci potlačit cenu nahoru. První jsou nové deriváty od Bitfinexu a Binance. Pouze před nedávnem obě burzy představily poměrně zajímavé kryptoměnové deriváty, které mohly znamenat příliv financí do BTC. Druhou zprávou je očekávané spuštění platformy Bakkt, která může 23. září změnit opravdu celý kryptoměnový trh. A jak už bývá zvykem, tak třetí možností je Tether, který do oběhu opět poslal nové USDT tokeny (konkrétně 7 milionů USDT).
Pokud vás zajímají tyto zprávy detailněji, klikněte na náš odkaz zde: kryptomagazin.sk
Burundi: Obchodování kryptoměn je nezákonné!
No a opět nám přibyl stát, kde bude nelegální obchodovat Bitcoin nebo jiné kryptoměny. Je jím středoafrické Burundi, které dnes prohlásilo, že jakékoliv nakládání s kryptoměnami bude trestné a nezákonné. Přidalo se tak k Egyptu, Alžírsku a Maroku (z afrických států), kde je také nelegální obchodovat kryptoměny. Šéf hlavní centrální banky Burundi reagoval se slovy, že takový krok měli požadovat samotní občané státu. Mělo se tak stát z důvodu nevratného ztracení financí prostřednictvím kryptoměn právu občanů, kteří se takto domáhali jakési ochrany.
Pro více informací o této negativní zprávě neváhejte kliknout na následující link: news.u.today
Britská libra zažila růst po přešlapu Borise Johnsona
Pokud aktivně sledujete situaci kolem Brexitu (což byste určitě měli), tak jste postřehli, že aktuálnímu britskému premiérovi Borisi Johnsonovi se jaksi rozpadá jeho plán o tvrdém Brexitu. Čím dál tím více poslanců se začíná ozývat s myšlenkami, že takto to dál nepůjde a že Británie by tvrdý Brexit neustála. Parlament se proto rozhodl jednat a podařilo se mu díky většině poslanců odstavit Borise Johnsona na vedlejší kolej. No a trhy na to reagovaly velmi pozitivně. Britská libra se díky tomuto počinu dostala na týdenní maximum, když narostla z hodnoty 1,2084 dolaru na 1,222 dolaru.
Více o Brexitu se dočtete, když kliknete na tento link: marketwatch.com
Milionáři ve velkém hromadí cash – připravují se na krizi?
Neobvyklé chování na trzích s sebou vždy přináší podezření. Co když umí druhá strana víc než já? Co když se něco chystá a já nebudu připraven? No a přesně takové otázky může vyvolávat aktuální chování skupiny HNWI (high-net worth individuals). Jde o lidi, jejichž hodnota majetku je nejméně jeden milion dolarů. A právě tato skupina lidí se podle různých průzkumů aktuálně snaží akumulovat co nejvíce cash. Proč to ale dělají? Snaží se tak bojovat proti nejistotě na trzích? Nebo si myslí, že přijde krize, a snaží se na ni připravit prostřednictvím takových opatření?
Odpovědi na tyto otázky můžete nalézt v našem článku, který najdete tu.
Blíží se další setkání Federal Reserve – co nám může přinést?
Při posledním setkání FEDu byly úrokové sazby sníženy o 0,25 %. Jay Powell jako hlavní představitel FEDu však uvedl, že jde o jednorázové snížení, které by se tak brzy nemělo opakovat. Avšak podle různých analytiků a ekonomů by nemělo dojít jen k opětovnému snížení. Tentokrát by mělo jít o snížení až o 0,5 %. Neil Dutta, hlavní ekonom společnosti Renaissance Macro, si myslí, že agresivní snížení úrokových měn by mělo přijít už při nejbližším zasedání Federal Reserve. To nás čeká za dva týdny a může opět přinést rozruch na finančních trzích.
Více o této zprávě se dočtete, pokud se podíváte na následující link: finance.yahoo.com
Co číst dál?
TOP 5 Najviac očakávaných hier, na ktoré sa môžeme tešiť v septembri