Litecoin, přezdívaný i digitální stříbro, v první polovině minulého roku předvedl krásné rallye. Z 25 $ v průběhu několika měsíců vyrostl až na 145 $. Tento růst byl způsobený hypem kolem halvingu a stal se jedním z faktorů, které dopomohly nastartovat nový uptrend celého trhu.
Může se situace z minulého roku zase zopakovat? Dopomůže Litecoin dalšímu bullrunu? Obchodník Willy Woo tomu dává dost velkou šanci.
Na svém Twitteru zveřejnil analýzu grafu obtížnosti těžby Litecoinu. Poznamenal, že na něm vidí známky býčího breaku (malý kroužek vpravo dole) a nebyl by překvapený, kdyby tato otočka pozitivně ovlivnila i Bitcoin.
BTW, this was the largest miner capitulation LTC has ever faced. pic.twitter.com/EnrTGmIXWS
— Willy Woo (@woonomic) January 6, 2020
Něco podobného se naposledy stalo v lednu 2019 a všichni víme, co následovalo. Litecoin teď má druhou šanci. Hashrate sítě je na ročním minimu a pohybuje se kolem 150 TH/s. Litecoin tak čelí jedné z největších kapitulací minerů v historii.
I Bitcoin vypadá dobře. Dnes dokonce otestoval i 8 000 $. Je toto opravdu začátek dalšího uptrendu? Více se dočtete v tomto článku.
Nakonec, cena Litecoinu na grafu s BTC osciluje a momentálně je na silném supportu. Růst je tedy pravděpodobný (možná až o 100 %).
And LTC priced in Satoshis, acting an "oscillator". pic.twitter.com/VcSIArEiT2
— Willy Woo (@woonomic) January 6, 2020
Problémy v Litecoin komunitě
Grafy sice vypadají dobře, ale situace v LTC komunitě je o něco horší. Litecoin Foundation se nedávno pokusila vysbírat 72 000 $ na modernizaci sítě. Fanoušky to však rozhořčilo. Tvrdí, že vývoj by měl zaplatit tvůrce Litecoinu Charlie Lee, který všechny své coiny prodal ještě v roce 2017 na absolutním vrcholu a vydělal tak (prý) dvě stě milionů dolarů.
Naši nejnovější analýzu Litecoinu naleznete zde.