01.05.18 Technická analýza LTC/USD – Nepodléhejme panice

Share This Post

Litecoin, tak jako většina coinů dnes padá. Pravděpodobně kvůli propadu Bitcoinu. Již v analýze Ethereum z dnešního dopoledne jsem uvedl důvody proč k propadu Bitcoinu došlo. Litecoin samozřejmě již delší dobu bojuje s cenou TF-weekly 161 $ a v poslední analýze jsem napsal, že pokud chce růst LTC i příští týden, tak by se cena měla propracovat nad tuto úroveň.

Trh se nad úroveň 161 $ nedokázal vypracovat, to je samozřejmě špatně a korekce se dala očekávat, ale korekce na Bitcoinu věci moc nepomohla, protože jsem počítal s tím, že trh bude později následovat Bitcoin. Negativní uzavření předchozího týdne nebude překážkou, a to si myslím stále. Ovšem korekci Bitcoinu jsem předpokládal až v závěru týdne.

Daily trend ……………………….UPtrend

Čtěte také: Charlie Lee spekuluje o odchodu, to situaci na LTC moc neprospívá…

Nicméně teď je potřeba se zorientovat a vyhodnotit co bude následovat, a jak hluboký bude propad. Korekce i v předchozích analýzách pracuje s cenou 140 $ (lokální support), proto i teď by neměla jít pod 140 $. Jedná se totiž o silnou úroveň a z dlouhodobého pohledu se vlastně nic nemění.

LItecoin – H6

Korekce je pravděpodobně pouze reakcí na oslabení BTC, to zatím konsoliduje propad v silném supportu a Litecoin je na ceně 145 $. Od dosažení supportu 140 $ na LTC nás tak dělí pouze 5 $.

Na ceně 140 $ však musí vzniknout reakce a trh zde musí začít otáčet cenu. Pokud by se tak nestalo, mohl by následovat další pokles. Myšlenku obratu na úrovni 140 $ podporuje také indikátor RSI, který se pomalu přesouvá přes úroveň RSI50 do přeprodané oblasti. Zatím je situace nejasná na většině trhů a musíme si počkat až se vše uklidní po nepovedeném začátku měsíce. Dlouhodobě si myslím, že trhy porostou a budou nabírat další zisky.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...