01.05.30 Technická analýza ETH/USD – Krátké vydechnutí před dalším výstupem na vrchol

Share This Post

Vyděsil vás pohyb na Ethereu? Pravděpodobně byl důsledkem propadu Bitcoinu, ale věřím, že se brzy regeneruje a korekci vyrovná na ceny z 30.04.18. Na Bitcoinu se tato korekce dala očekávat, protože byl konec měsíce a předchozí pohyb byl poměrně velký, navíc poslední tři týdny trh pouze rostl. Měsíc je dlouhá doba a pokud se má Bitcoin v květnu podívat přes 10,000 $ což je mimochodem silná psychologická úroveň, tak je nějaká korekce potřebná a trhu to jen prospěje.

Osobně očekávám pokles do oblasti 8700 -8200 $. Zde by měla korekce pravděpodobně  zeslábnout a trh by mohl začít opět růst. Je také docela možné, že se trh spokojí  pouze s hodnotou 8700 $, protože to je úroveň silného supportu z daily. Dlouhodobě trh míří k hodnotě silné resistance v oblasti 11800 $, až tady bych se začal obávat větší reakce trhu, protože pokud by trh tuto resistanci nepřekonal, může se vrátit k hodnotám kolem 7000$

Pouze zjednodušený náhled na graf:

Bitcoin – daily

Ethereum pravděpodobně bude reagovat na pohyby Bitcoinu a nebude se pouštět do vlastní akce. Proto očekávám ještě nějaký čas konsolidaci ve zužujícím se trojúhelníku.

Ethereum- H4

Na Ethereu máme definovaný UPtrend a proto ani průraz trojúhelníku směrem proti trendu není problém. Pod současnou konsolidací se totiž nachází silný support, který bude bránit oslabení pod 564 $. Dlouhodobě se ETH potřebuje dostat nad úroveň resistance 750 $, protože zde se nachází bezpečná zóna, která bude dlouhodobě držet cenu nad psychologickou úrovní 700 $ a bude to pravděpodobně support pro případné budoucí propady proti trendu.

Zajímavostí může být, že 24.04.18 byl uskutečněn prodej Bitcoinu v hodnotě
140 000 0000 $ z peněženky Mt.Gox. ale trh na to zatím moc nereagoval .


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...