01.10.18 Technická analýza ETH/USD – Zatím to není žádná sláva

Share This Post

Nový měsíc začal a Bitcoin se hned začal předvádět jako slabý hráč, jenže my mu to moc nevěříme. Už totiž toho uličníka trochu známe, mate nás tělem. Mnoho obchodníků reaguje na začátky a konce měsíčních cyklů zkratovitě, protože mají obavu, že s novým datem nastane změna.

Dnes se tedy cena vrátila opět do pásma pod 6600 $, ale protože je daily stále v pohybu, tak nelze vytvářet negativní závěry. Je sice pravda, že 12h trh vytváří negativní H4 svíce, jenže trh se vrátil jen do konsolidační zóny a silně zatáhl. To by mohlo znamenat, že daily nebude tak silná, jak to na první pohled vypadá, nechme se tedy překvapit. Nejvíce nám samozřejmě napoví weekly tohoto týdne, i když já osobně si od ní nic moc neslibuji. Nicméně bude fajn, když 40. týden udrží alespoň pásmo, ideálně v úrovni 6700 $, to by pak bylo také pozitivní pro 41. týden.

Samozřejmě že při takovém daily startu BTC nelze čekat zázraky ani od altcoinů. Pojďme se alespoň podívat, jaké jsou možnosti vývoje na Ethereum. Vedou se bouřlivé debaty o tom, že ETH čeká v brzké době velký nárůst ceny. Z pohledu technické analýzy tedy takovou perspektivu nevidím. Nechci být přehnaně pesimistický, ale zatím zde není skrze technickou analýzu ani náznak nějaké změny. Samozřejmě může přijít silný fundament a technická analýza bude zcela marginální ukazatel.

Daily trend …………………………………….velmi slabý downtrend
Weekly trend …………………………………velmi silný downtrend

K otáčení trendu na daily zatím nedochází, pouze slábne současný downtrend. Nicméně stále je downtrend platný a dokud se tzv. nepřetočí, tak s ním v analýze musíme počítat. Cena se nachází pod silnou resistancí 300 $ a pouze její překonání může pomoci ETH změnit náladu na trhu a podpořit další růst.

Je třeba si ale uvědomit, že pouze překonání resistance v úrovni 300 $ nebude na trvalou změnu stačit, pouze to zvýší šance na spuštění střednědobých změn. Pro dlouhodobější změnu je potřeba dostat cenu nad 500 $, kde však musí začít konsolidovat. Tím se hodně oslabí weekly downtrend a to již může začít generovat jisté pozitivní signály. Zatím hledím s očekáváním na první reistanci v úrovni 300 $ a čekám, jak zde bude trh reagovat. Aktuálně sice trh systematicky šplhá k této resistanci, ale pokud zde začne cena selhávat, tak to může cenu srazit až k úrovni 150 $. Naopak velmi silnou reakci může vyvolat předchozí swingové low v úrovni 370 $ nebo následná úroveň fibo 61,8 v úrovni 416 $. Ale to skutečně velmi předbíhám v čase, klíčovou úrovní je v tuto chvíli resistance 300 $!


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...

Morehead: Bitcoinové rally je na ceste

Generálny riaditeľ investičnej spoločnosti Pantera Capital, Dan Morehead, v...

Komunita vyzývá roboty, kteří spamují krypto vlákna Twitteru

Twitter je platforma pro členy komunity, kde mohou diskutovat...