03.05.18 Technická analýza XMR/USD – Padá lehce jako pírko

Share This Post

Bitcoin se nám dnes pěkně rozběhl UP a Litecoin skokově posílil o 11$ během jedné H4. Ethereum také atakuje 750 $, ale na všech trzích nepanuje taková pozitivní nálada, například Monero se drží svojí korekce a zatím na pohyb Bitcoinu nereaguje.

Dnes se tedy podíváme právě na Monero a jeho technickou analýzu, kde jsou supporty a rezistence, kdy by mohl začít posilovat, případně ztrácet svojí hodnotu.

Daily trend ………………………….UPtrend

V předchozí analýze se trh otočil na high 16. týdne a od té doby stále oslabuje. Situace se prakticky nezměnila a stále platí, že úroveň 220 $ bude takovou testovací cenou. Pokud tato úroveň nezaznamená větší reakci, může se stát, že trh propadne pod tuto cenu 220 $ a stále bude hrozit oslabení až k hodnotám 188 $.

Monero – daily
Za současný stav může z části nejistota investorů, protože předchozí weekly zavřela negativně a to asi nikdo nečekal, protože weekly svíce předchozího týdne byla velmi optimistická. Minulá analýza se prkticky nezměnila, a proto je stále platná.

Technická analýza sice nevypadá moc pozitivně, i když to se klidně ještě může do konce tohoto týdne změnit. Zato fundamentální zprávy jsou mnohem příjemnější až na jednu a tou je proběhlý hard fork MoneroV.

Například 27. dubna jedna z největších jihoafrických burz ICE3X zalistovala Monero (XMR) jako další aktivum, které je možné obchodovat v páru XMR/BTC a také XMR/ZAR. ICE3X není jediná burza, která přidala do své nabídky Monero, další burzou je burza cenných papírů BitOasis, která zároveň s Monerem přidala také do portfolia kryptoměnu ZEC. Jelikož neexistuje žádný náznak budoucí regulace kryptoměn v těchto arabských zemích a podpora nových technologií je obrovská, dá se očekávat, že zájem investorů v budoucnu vyžene cenu Monera velmi vysoko.

Nad celou technickou analýzou však visí ještě jedna událost a tím je právě proběhlý 30.04.18 hard fork MoneroV, který bude uskutečněn na bloku 1564965 někdy v těchto dnech .Blok bude rozdělen a z něj vyvedena nová větev pro MoneroV, zatím však není jasné jak trh zareaguje na samotné rozdělení bloku a proto zde nebudu vynášet katastrofické scénáře .


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...