03.05.18 Technická analýza ETH/USD – Výstup na vrchol začal

Share This Post

Dostávám spoustu dotazů k Ethereu, jestli není čas zavřít pozice, když nám to dnes tak pěkně vyrostlo. Myslím si, že většina těchto dotazujících asi nečetla mojí poslední ETH/USD analýzu. Podívejte se na předchozí analýzu, kde jsem napsal že, očekávám proražení trojúhelníku a ukotvení ceny v bezpečné zóně nad rezistencí v úrovni 750.

Daily trend ……………………..UPtrend

Původně jsem předpokládal, že trojúhelníková konsolidace bude ještě chvilku pokračovat s následným průrazem na obě strany, ale protože předchozí průraz reziseancí nevyšel, byl předpoklad, že se trh posnaží prorazit prioritně horní hranu trojúhelníku.

K průrazu trojúhelníku došlo právě dnes a dle předpokladu to byl průraz do směru trendu. Průraz konsolidace následně projel až nad rezistenci a v době psaní této analýzy (21h) se cena nalézá na úrovni 758 $.

Ethereum – H4

Pokud si tuto oblast trh udrží, tak pravděpodobně začne opět konsolidovat. Nicméně stále platí, že pravděpodobně porosteme. Osobně se domnívám, že růst Etherea bude pokračovat až do doby než cena Bitcoinu vystoupá k silné rezistenci na úrovni 11800-12000 $.

Pokud dokáže prorazit tuto silnou úroveň, trh se dostane nad rezistenci a bude v tz. bezpečné zóně. Rezistence se následně změní na support, který by měl již udržet cenu v této oblasti kolem 12000 $.

Mezi tím však ještě může cena Bitcoinu zastavit svůj růst na psychologické úrovni 10000$.

Z úspěchu Bitcoinu může těžit také Ethereum, sám držím několik ETH v peněžence, a pokud BTC překoná rezistenci, budu ETH rozhodně držet dál. Pokud však začne trh vykazovat známky selhání, možná několik ks ETH prodám. Následně nakoupím až BTC ukončí případnou korekci vzniklou právě na úrovni 11800-12000 $.
Zatím tam ale trh není, a tak nebudeme předbíhat událostem.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...