03.07.18 Technická analýza ETH/USD – Stále bez signálu

Share This Post

Včerajšia pumpa na Bitcoine je už minulosťou a cena sa opäť otočila do dlhodobého trendu, čiže Down. A s ním sa rozbehlo dole aj Ethereum. V týchto chvíľach to síce vyzerá, že prepad skončil, no nemyslím si, že už je koniec. Pôjdeme ešte nižšie.

Včerajšia pumpa asi prekvapila mnohých. Priznám sa, že prekvapila aj mňa. Priestor pre rast tam síce bol, ale skôr som rátal s ďalším Bártom, ako s druhou pumpou UP. No rast dlho nevydržal a ideme opäť Down.

Trh narazil do dlhodobej Downtrend Line, ktorá ma svoj začiatok v ATH. A aj keď tam boli pokusy o jej prekonanie, skončili neúspechom a silným odmietnutím.

Hodinový graf Bitfinex:

030718ETHUSDH1

Aktuálny prepad by sa mohol zastaviť niekde medzi 440-450$. Tam pravdepodobne bude cena chvíľku konsolidovať pred tým ako sa rozhodne kam ďalej.

Mne osobne sa celá táto situácia stále nepozdáva a aj keď kolega hovorí, že na Bitcoine je platná formácia dvojité dno, neviem či trh má silu a a hlavne ochotu túto formáciu zobchodovať. Na Ethereu však nič podobné nemáme a tak je to zase iba taká otočka vo vzduchoprázdne. Bol to strašne rýchly obrat na to aby to bolo skutočné otočenie trendu. Napr. aprílové otáčanie trvalo takmer dva týždne.

Ešte som chcel dodať jednú vec. Všimol som si, že mnohí kladiete strašný dôraz na vychytanie dna. Dobrý trader nevychytáva dno. Dno sa nedá vychytať. Nie je to o praxi, ale len a len o šťastí. Môžte si zadať objednávku k nejakému silnému supportu, no kto vám zaručí, že cena nebude klesať ďalej? Takže nevyplakávajte, že ste nechytili dno a budte trpezliví. Ak chcete držať coin dlhodobo, nie iba gambliť na 15 minútovom grafe, počkajte si na skutočný obrat. V prípade Etherea, čí ho kúpite, za 420 alebo 450 alebo aj 580 je to úplne nepodstatné. Ak chcem ísť do dlhodobého obchodu, tak si chcem byť istý, že trh nespraví zajtra Barta, ale skutočne porastie. A to bude až vtedy, keď sa nám otočí aktuálny, niekoľkotýždňový Downtrend. Takže s rozvahou.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....