03.07.18 Technická analýza ETH/USD – Stále bez signálu

Share This Post

Včerajšia pumpa na Bitcoine je už minulosťou a cena sa opäť otočila do dlhodobého trendu, čiže Down. A s ním sa rozbehlo dole aj Ethereum. V týchto chvíľach to síce vyzerá, že prepad skončil, no nemyslím si, že už je koniec. Pôjdeme ešte nižšie.

Včerajšia pumpa asi prekvapila mnohých. Priznám sa, že prekvapila aj mňa. Priestor pre rast tam síce bol, ale skôr som rátal s ďalším Bártom, ako s druhou pumpou UP. No rast dlho nevydržal a ideme opäť Down.

Trh narazil do dlhodobej Downtrend Line, ktorá ma svoj začiatok v ATH. A aj keď tam boli pokusy o jej prekonanie, skončili neúspechom a silným odmietnutím.

Hodinový graf Bitfinex:

030718ETHUSDH1

Aktuálny prepad by sa mohol zastaviť niekde medzi 440-450$. Tam pravdepodobne bude cena chvíľku konsolidovať pred tým ako sa rozhodne kam ďalej.

Mne osobne sa celá táto situácia stále nepozdáva a aj keď kolega hovorí, že na Bitcoine je platná formácia dvojité dno, neviem či trh má silu a a hlavne ochotu túto formáciu zobchodovať. Na Ethereu však nič podobné nemáme a tak je to zase iba taká otočka vo vzduchoprázdne. Bol to strašne rýchly obrat na to aby to bolo skutočné otočenie trendu. Napr. aprílové otáčanie trvalo takmer dva týždne.

Ešte som chcel dodať jednú vec. Všimol som si, že mnohí kladiete strašný dôraz na vychytanie dna. Dobrý trader nevychytáva dno. Dno sa nedá vychytať. Nie je to o praxi, ale len a len o šťastí. Môžte si zadať objednávku k nejakému silnému supportu, no kto vám zaručí, že cena nebude klesať ďalej? Takže nevyplakávajte, že ste nechytili dno a budte trpezliví. Ak chcete držať coin dlhodobo, nie iba gambliť na 15 minútovom grafe, počkajte si na skutočný obrat. V prípade Etherea, čí ho kúpite, za 420 alebo 450 alebo aj 580 je to úplne nepodstatné. Ak chcem ísť do dlhodobého obchodu, tak si chcem byť istý, že trh nespraví zajtra Barta, ale skutočne porastie. A to bude až vtedy, keď sa nám otočí aktuálny, niekoľkotýždňový Downtrend. Takže s rozvahou.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...