03.08.18 Technická analýza ETC/USD – Sedíme na pevné podpoře

Share This Post

Trh ETC se dlouhodobě pohybuje do strany, ale na úrovni supportu, a to nám dává jistou šanci, že by se tento coin mohl opět vydat k vyšším cenovým úrovním. ETC má po technické stránce dobrou startovní pozici, ale chtělo by to nějaký silný fundament, neboť nad současnou konsolidační zónou je silná resistance. Ta zatím aktivně zadržuje každý pokus o nový UP. Dá se říct, že dlouhodobě sedíme na supportu.

Na denním grafu se vlivem konsolidace prakticky ztratil trend, ale weekly je stále v silném downtrendu. To trochu komplikuje situaci, protože absence trendu na daily předává silnou moc weekly. Tady by skutečně pomohl silný fundament, který by ,,nakopnul,, trh. A takový impuls by trh mohl dostat i od samotné TA.

ETC

I když trh dlouhodobě konsoliduje, tak velmi opatrně klesá k supportu, v sestupném trendovém kanálu. Samotné překonání kanálu by mohlo vzbudit zájem obchodníků aspoň ke krátkému obchodu, i když proti trendu. Malý korekční Up může v důsledku přítomnosti supportu vyvolat motýlí efekt, ale aby se trh skutečně rozjel, tak by potřeboval překonat resistanci 18.43 $ a zde by musel pokračovat v růstu. Nebo by musel aspoň začít konsolidovat, ale v žádném případě se nesmí vrátit zpět pod resistanci.

Ono je totiž potřeba konsolidovat případně mírně růst proto, aby se začal snižovat vliv weekly downtrendu. Teprve až se tento trend oslabí, tak může nastoupit střednědobý až dlouhodobý UPtrend na daily. Pamatujte si, že vyšší TF má dominantní postavení nad nižšími TF? V praxi to znamená, že signál z H4 není platný, pokud není v konfluenci s daily sentimentem a stejně to platí u daily vs. weekly.

V případě úspěšného odrazu od supportu a překročení resistance v úrovni 18.43 $ bude následnou překážku tvořit předchozí swingové high 25.80 $, které je zároveň úrovní fibo 61,8. Zde se může v případě selhání trh otočit a může zamířit zpět na úroveň překonané resistance.


Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.

Ako použiť toto obchodné odporúčanie?

Špekulácie na krypto trhoch sú veľmi rizikové. Do obchodov choďte na vlastné riziko. Za straty vzniknuté obchodovaním nenesieme žiadnu zodpovednosť. Situácia na burze sa môže kedykoľvek zmeniť.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...